واکنش حزب الله به اقدام خصمانه استرالیا

– اخبار بین الملل –

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از المنار، حزب الله لبنان در بیانیه‌ای تصمیم دولت استرالیا مبنی بر تروریستی خواندن حزب الله را محکوم کرد.

حزب الله تاکید کرد که این تصمیم استرالیا بیانگر فرمانبرداری ذلیلانه این کشور از آمریکا و رژیم صهیونستی است.

در این بیانیه آمده است: این تصمیم بر روحیه ملت وفادارا ما در لبنان و روحیه آزادگان دنیا تاثیری نخواهد گذاشت.

حزب الله تاکید کرد که این تصمیم استرالیا بر مواضع حزب الله و حق طبیعی آن در مقاومت و حمایت از جنبش‌های مقاومت تاثیری نخواهد گذاشت.

دولت استرالیا به ریاست «اسکات موریسون» با در پیش گرفتن سیاست آمریکا و متحدان غربی علیه حزب‌الله، گروه مقاومت لبنان را در فهرست «سازمان تروریستی» خود قرار داد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، دولت استرالیا تأکید کرد که با اتخاذ چنین تصمیمی، همه شاخه‌ها و زیر مجموعه‌های حزب‌الله در فهرست سازمان‌ تروریستی این کشور قرار می‌گیرند.

پیش از این، وزیر دفاع کلمبیا در راستای خوش خدمتی به آمریکا و اسرائیل حزب الله لبنان را به انجام «اقدامات مجرمانه» متهم کرده بود و گفت که فعالیت‌های حزب الله لبنان در خاک خود را زیر نظر دارد.

یک ماه و نیم پیش، وزارت خزانه‌داری آمریکا اعلام کرد که نام 7 شخص حقیقی و یک شرکت به دلیل «مشارکت در تأمین مالی حزب‌الله لبنان» به فهرست اشخاص و نهادهای تحت تحریم دفتر کنترل دارایی‌های خارجی (اوفک) که از نهادهای زیرمجموعه وزارت خزانه‌داری آمریکا به شمار می‌رود، اضافه شده است.

انتهای پیام/

source article

دیدگاهتان را بنویسید