واکنش سرمربی تیم ملی به برخی انتقادات/ شمسایی: حرف من را اشتباه متوجه شدند


وحید شمسایی در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس در خصوص آخرین وضعیت تیم ملی فوتسال و شروع لیگ برتر 1401 اظهار داشت: پس از بازگشت از آسیا و صعود به مرحله نهایی منتظر جلسه ای با سازمان لیگ بودیم. برای شروع لیگ برتر امسال[a saret fil-pre]آرش جابری رئیس سازمان لیگ و اصولی رئیس کمیته فوتسال.

وی افزود: در این جلسه صحبت های خوبی در خصوص شرایط تیم ملی و شروع لیگ برتر و لیگ های دیگر و … انجام شد و تصمیم بر این شد که فاصله دو لیگ کاهش یابد و بسته به موضوعی که وجود دارد. در تمام دنیا وجود دارد، حداقل فاصله هر دو لیگ 45 روز یا کمتر خواهد بود. در نهایت تصمیم گرفته شد که لیگ برتر از ماه جولای شروع شود.

سرمربی تیم ملی فوتسال تصریح کرد: دلیل اصرار کادر فنی برای شروع فینال لیگ ملت ها در مهرماه امسال و آماده نگه داشتن بازیکنان در شرایط مسابقه است. باشگاه ها می توانند به تیم ملی کمک کنند تا بازیکنان آماده باشند. تیم ملی متعلق به همه ایرانی هاست و برای کادر فنی مهم نیست که چه کسانی به این تیم دعوت می شوند. طبق برنامه ای که انجام داده ایم از ابتدای لیگ همه بازی ها را زیر نظر داشتیم و بهترین ها را به این تیم دعوت می کنیم.

شمسایی ادامه داد: متاسفانه آخرین مرحله جام ملت های آسیا در زمان مناسبی نیست. چون باید مهرماه در این تورنمنت شرکت کنیم و یک ماه بعد این بازی های جام جهانی فوتبال قطر است که تداخل ایجاد می کند، اما هر چیزی جای خودش را دارد، به جای آن فوتبال، به جای آن فوتسال. البته ما همه برنامه های خود را به فدراسیون فوتبال و کمیته فوتسال اعلام کرده ایم و منتظر شروع فعالیت این برنامه ها هستیم.

وی در مورد صحبت های جوانان گفت: تعدادی از همسالان من به صحبت های جوانان وارونه و بد پشت کرده اند. ما گفته ایم که تغییر نسل می دهیم و البته می شود، اما تغییر نسل شرایط خودش را دارد. این افراد کمک می کنند[idulil-plejersmistiednamat-timnazzjonalidi;a;ewmistiednaf’danit-timNg[idukolllihuminnu;Naturalmentmhuxil-plejerskollhahumamistiednaRifedtil-bidlafil-ġenerazzjoniliissagħandnaplejersdifferentifil-kategorijita’tamafit-timnazzjonaliiżdasfortunatamentdawnil-plejersqattmakisbul-opportunitàlijilagħbufit-timnazzjonaliul-istaffteknikubeħsiebujagħtihomlildawnil-plejersbillijilagħbuF’kundizzjonijietta’kompetizzjonidinmhixbidlafil-ġenerazzjoni?

Il-kowċ ewlieni tat-tim nazzjonali tal-futsal irrimarka: Il-plejers żgħażagħ għandhom ikunu kapaċi jilagħbu u jippreparaw lilhom infushom. Nazzarda ngħid li kellna problemi fit-tliet logħbiet ta’ kwalifikazzjoni li lgħabna għax ma kellniex opportunità tajba biex nikkoordinaw il-plejers fit-taħriġ.

Kompla: “Skont l-ippjanar tagħna, jekk Alla jrid, se nissorveljaw il-logħob kollu mal-istaff tekniku minn Lulju, meta jibda l-kampjonat, u nkunu wkoll f’kuntatt mal-kowċis tal-kampjonat u nintroduċu l-aqwa lit-tim nazzjonali. ” Il-kowċis tal-klabbs jistgħu jkunu driegħ b’saħħtu għat-tim nazzjonali u jgħinuna.

Shamsaii qal: Mirshad Majedi, il-kap tal-federazzjoni tal-futbol tieg[u, hu wie[ed mill-plejers bi storja twila fil-pajji]و خوب می داند[afna li l-plejers iridu jkunu f’po]kompetittiva.Irridu موقعیت nilag[buma’timijietta’famamondjaliNilag[bukontratimijietkbarhuwaekwivalentigħaldiversikampijietBħalissagħandnakorrispondenzamal-ArġentinaDanit-timhuwaċ-championtad-dinjaut-tienipostkifukolliċ-championtal-CopaAmericaujista’jgħinlill-plejerstagħna؛Naturalmentil-kowċtat-timnazzjonalikellutaħdidietmat-timijietnazzjonalital-Portugallul-Brażillisfortunatamentminħabbal-prossimitàtal-LogħobAsjatikuil-logħbamal-برزیلدرآستانهپیروزیدرآخرینبازیجامملتهااست[buma’timijietta’famamondjaliNilag[bukontratimijietkbarhuwaekwivalentigħaldiversikampijietBħalissagħandnakorrispondenzamal-ArġentinaDanit-timhuwaċ-championtad-dinjaut-tienipostkifukolliċ-championtal-CopaAmericaujista’jgħinlill-plejerstagħna;Naturalmentil-kowċtat-timnazzjonalikellutaħdidietmat-timijietnazzjonalital-Portugallul-Brażillisfortunatamentminħabbal-prossimitàtal-LogħobAsjatikuil-logħbamal-Brażilaktarxtkunwaral-aħħarpartititat-Tazzatan-Nazzjonijiet

وی افزود: معتقدم اگر با کشوری مکاتبه می کنیم یا از ما خواسته می شود بازی تدارکاتی انجام دهیم باید قاطعانه پاسخ دهیم و نگذاریم اعتبار بین المللی کشور از بین برود، در سال های گذشته قرار بود بازی های دوستانه انجام دهیم. کشورهایی مانند برزیل یا آرژانتین.” متأسفانه بنا به دلایلی نتوانستیم حضور پیدا کنیم که به فوتسال و اعتبار بین المللی ما لطمه وارد کرده است. ما در حال حاضر برای جام جهانی قطر هستیم، اما همه چیز درست است؛ فوتبال ساحلی و غیره. اگر زمانی 5 نفره بودیم. فدراسیون ستارگان، به این دلیل است که همه رشته‌های فدراسیون می‌توانند عناوین مختلفی را در سطح بین‌المللی کسب کنند. همه ما باید زیر نظر یک خانواده در فدراسیون فعال باشیم و فوتسال یا کلاس‌های ساحلی یا امید و… را بچه خیابانی ندانیم.

سرمربی تیم ملی فوتسال درباره رده های پایه گفت: صانعی در رده های پایه برای تیم های ملی زحمات زیادی کشید. در نهایت تصمیم گرفت سکان هدایت تیم سونگون را در دست بگیرد. اما این پایان کار نیست و فدراسیون باید راهی برای جایگزینی سازنده و یافتن جایگزین مطمئن پیدا کند.

انتهای پیام/
این را برای صفحه اول پیشنهاد دهید

دیدگاهتان را بنویسید