واکنش مربیان عراقی به تساوی برابر سوریه؛ ادووکات ترسو بود

– اخبار ورزشی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم و به نقل از خبرگزاری شفق نیوز عراق، صالح راضی درباره تساوی یک – یک عراق برابر سوریه در دور پنجم دیدارهای گروه A مرحله نهایی انتخابی جام جهانی 2022 در قاره آسیا گفت: احتمال پیروزی عراق برابر سوریه به عنوان ضعیف‌ترین تیم گروه وجود داشت که فشار روانی روی ادووکات باعث ترس و ناآرامی‌اش شد و برنامه عجیب دفاعی برابر سوریه اجرا کرد.

این مربی عراقی افزود: ما منکر حضور عناصر خوب در تیم سوریه نیستیم اما ضعف‌های فنی زیادی دارد. با این وجود عراق نتوانست سه امتیاز بازی را کسب کند. ادووکات با درگیر کردن بازیکنان جدید در نخستین بازی ملی مرتکب اشتباه شد. کشف پتانسیل‌های جدید همانند علی الحمادی برای آینده فوتبال عراق خوب هستند اما اکنون دارای تجربه و هماهنگی لازم در ترکیب تیم نبودند.

رزاق فرحان دیگر مربی عراقی گفت: عراق از فرصت پیروزی برابر ضعیف‌ترین تیم گروه استفاده نکرد و دو امتیاز از دست رفت. عراق در دور رفت بازی‌هایش امتیازهای زیادی از دست داد اما امیدوارم در دور دوم با رفع اشتباهاتش و تمرکز در بازی بتواند جبران کند. تیم‌های دیگر گروه A قدرتمندتر از عراق نیستند و امکان کسب امتیازهای بیشتری برای ما وجود دارد.

عباس عبید هم اظهار داشت: عراق یکی از بهترین‌های بازی‌هایش را برابر سوریه انجام داد و شایسته نتیجه تساوی نبود. بازیکنان عراق از فرصت‌های خود به ویژه در نیمه دوم استفاده نکردند. دیک ادووکات می‌ترسید که بازی را ببازد و نسبت به برنامه تاکتیکی تیمش محتاط بود. این تساوی تیم عراق را در شرایط پردردسری برای صعود به جام جهانی قرار داد.

در جدول رده‌بندی گروه A مرحله نهایی انتخابی جام جهانی 2022 در قاره آسیا ایران با 13 امتیاز صدرنشین است. کره‌جنوبی (11 امتیاز)، لبنان (5 امتیاز)، عراق (4 امتیاز)، امارات (3 امتیاز) و سوریه (2 امتیاز) رتبه‌های دوم تا ششم جدول را در اختیار دارند.

ادووکات: از تساوی برابر سوریه بسیار ناراحت هستم/ عراق می‌تواند درباره جایگزین من تصمیم بگیرد

انتهای پیام/

source article

دیدگاهتان را بنویسید