واکنش معاون فرماندار کاشان به گزارش تسنیم؛ سامانه توزیع زهتاب مورد بازنگری قرار می‌گیرد

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کاشان، در گزارشی تحت عنوان "پشت پرده گرانی مرغ|گلایه ‌کاشانی‌ها از بلبشوی ‌‌بازار مرغ/ تاخت و تاز سوداگران و خواب عمیق زمستانی مسئولان + فیلم" به مشکلات در زمینه گرانی مرغ پرداخته شده بود که بازتاب قابل توجهی داشت.

شهروندان در این گزارش از افزایش قیمت مرغ گله‌مند بودند و مدعی بودند با افزایش قیمت مرغ در این شرایط اقتصادی قدرت خرید مردم کاهش قابل توجهی داشته و از این رو میزان خرید شهروندان به میزان قابل توجهی کاهش یافته است.

دارندگان واحدهای صنفی نیز معتقد بودند میزان مرغ عرضه شده در سامانه رهتاب به میزان کافی نیست و نیاز مردم منطقه را تامین نمی‌کند و از این رو لازم است تا میزان مرغ عرضه شده در این سامانه افزایش پیدا کند.

مسعود خاندایی در واکنش به این گزارش ضمن اشاره به تشکیل جلسه تنظیم بازار مرغ شهرستان کاشان اظهار داشت: این جلسه با توجه به افزایش تولید مرغ و موارد مطرح شده در زمینه توزیع مرغ گرم در سطح شهرستان کاشان تشکیل شد.

پشت پرده گرانی مرغ| روایت گرانی مرغ در بازار این روزهای استان سمنان؛ چرا همه از قیمت‌ها ناراضی‌اند؟ + فیلمپشت‌پرده گرانی مرغ| بازار پریشان مرغ در گیلان/ نگرانی جدی مردم ‌از افزایش ‌روز به روز قیمت‌ها + فیلم‌پشت‌پرده گرانی مرغ| اختلاف 10 هزار تومانی قیمت مرغ در بازار مازندران/ از کشتارگاه تا بازار چه می‌گذرد؟ + فیلم

وی ضمن تاکید بر حمایت از تولید در این برهه از زمان افزود: مقرر شده است با توجه به تولید مازاد مرغ گرم در سطح شهرستان کاشان اداره صمت کاشان برنامه‌ریزی لازم در زمینه توزیع مرغ گرم به میزان‌کافی در فروشگاه‌های عرضه کننده در سطح شهرستان کاشان داشته باشد.

معاون توسعه و برنامه‌ریزی فرمانداری کاشان ضمن تاکید بر برنامه‌ریزی لازم اداره صمت آران و بیدگل و شرکت تعاونی روستایی بر توزیع مرغ در سطح شهرستان آران و بیدگل و روستاهای تابعه کاشان ابراز داشت: به منظور رفع کمبودهای اخیر توزیع مرغ منجمد به مدت 15 روز متوقف می‌شود و این اقدام با هماهنگی صمت و تعاونی مرغداران صورت می‌پذیرد.

وی ضمن اشاره به بازنگری در سامانه توزیع رهتاب در کاشان گفت: بر این اساس و بازنگری صورت گرفته شهروندان می‌توانند با شرایط آسانتری نسبت به خرید مرغ از طریق سامانه رهتاب اقدام کنند و سعی شده است تا مشکلات این سامانه به حداقل کاهش پیدا کند.

انتهای پیام/801/ ت

source article

دیدگاهتان را بنویسید