واکنش AFC و فیفا به پیروزی «دراماتیک» ایران مقابل لبنان

– اخبار ورزشی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم، برتری 2 بر یک تیم ملی ایران مقابل لبنان در هفته پنجم دور انتخابی جام جهانی 2022 قطر، به منزله صعود شاگردان دراگان اسکوچیچ به صدر جدول گروه A مسابقات بود.

سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) در واکنش به این بازی نوشت: «تیم ملی ایران در وقت اضافه و در خانه تیمی مستحکم، به بردی دراماتیک رسید و صدرنشینی خود را مستحکم کرد. آزمون با خنثی کردن گل فرصت‌طلبانه سونی سعد در نیمه نخست، بار دیگر زهر خود را نشان داد. سپس احمد نوراللهی با شوتی آرام گل دوم ایران را به ثمر رساند تا میهمان، هر سه امتیاز این مسابقه را به خود اختصاص دهد.

ایران در آمار هم برتر از لبنان بود

این پیروزی فراری عالی برای تیمی بود که پنج بار در جام جهانی حاضر شده است تا در صدر جدول گروه A باقی بماند. لبنان هم به نظر می‌رسید در آستانه کسب یک پیروزی تاریخی است، اما این نتیجه باعث شکستن قلب آنها شد. این نتیجه ضربه‌ای بی‌رحمانه به تیم ایوان هاشک بود که در سراسر مسابقه نمایش منظم تدافعی را از خود نشان داد».

همچنین صفحه مسابقات جام جهانی که زیر نظر فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) اداره می‌شود، در مورد این مسابقه نوشت: «دو گل در وقت اضافه، قلب لبنان را شکست تا ایران به صدر جدول گروه A بازگردد».

تیم ملی فوتبال ایران , تیم ملی فوتبال لبنان ,

انتهای پیام/

source article

دیدگاهتان را بنویسید