وحدت جامعه اسلامی باید الگوی جهانی شود

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از گرگان ، آیت الله سیدکاظم نورمفیدی ظهر امروز در دیدار با نماینده ولی‌ فقیه در امور حج و زیارت و سرپرستی حجاج ایرانی اظهارداشت: همیشه تقاضا، اصرار و تاکید بنده بر این بوده و هست که برای کاروان‌های زیارتی شیعه و سنی استان از روحانیون بومی استفاده شود چرا که این عزیزان با فرهنگ این استان و روحیات مردمان این دیارآشنایی بیشتر دارند و بهتر می‌توانند کار فرهنگی کنند، باید این امر مورد توجه سازمان حج و زیارت قرار بگیرد.

وی افزود: مسئله حج و زیارت و عتبات عالیات و سوریه یک عشق و علاقه قلبی را با خود در پی دارد و تاثیرات معنوی بسیاری را در روحیات و زندگی زیارت کنندگان نمایان می کند. امیدواریم موانع که در این 2 سال با شیوع بیماری کرونا ایجاد شده هر چه زودتر مرتفع شود.

امام جمعه گرگان اظهار کرد: هر چند موضوع حج و اعزام زائران به سرزمین حج مستلزم هماهنگی های دیگری هم هست. اما در مورد زیارت عتبات عالیات و حرم حضرت زینب(س) شرایط هر چه زودتر فراهم و مشکلات مرتفع و زمینه زیارت فراهم شود.

سفر رئیس سازمان حج و زیارت به سوریه برای ازسرگیری سفرهای زیارتیادامه کاهش 26 درصدی ورودی آب به سدها/ 65 درصد حجم مخازن سدها خالی استحجم معاملات سیمانی بورس کالا از مرز 15 میلیون تن گذشت

نماینده ولی فقیه در استان گلستان گفت: مردم ما عاشق اهل بیت (ع) هستند و اکثر مردم ایران اسلامی اگر سالی یکبار به زیارت حضرت امام رضا(ع) مشرف نشوند همانند این است که به نیاز معنوی آنها پاسخ داده نشده، حتی در ایام کرونا هم دیدیم که با رعایت مسائل بهداشتی به زیارت ثامن الحجج علی بن موسی الرضا(ع) نائل می‏‌شدند و این را یک نیاز معنوی بر می‌شمارند.

آیت الله نورمفیدی با اشاره به تبلیغات و اهانت‌های تکفیری‌ها نسبت به اسلام ، پیامبر(ص) و دلبستگی به غیر خدا، گفت: آنها به دنبال ایجاد طاغوت و از بین بردن مسلمانان و وحدت جامعه اسلامی هستند که ما باید این‌ها را از مسلمانان دور کنیم. فلسفه اصلی حج این است که همه مسلمانان در اطراف کعبه جمع شده و اساس بنیان اسلامی را تقویت کنند.

نماینده مردم استان گلستان در مجلس خبرگان رهبری افزود: توجه دادن مردم به وحدتی را که مقام معظم رهبری آن را به عنوان یک اصل و مبنای قرآنی و اعتقادی بر‌می‌شمارند ‏باید به صورت یک فرهنگ در جامعه نهادینه شود. تندروی‌ها فرهنگ جدایی و فاصله را حاکم می‌کند.

انتهای پیام/581/ ع

source article

دیدگاهتان را بنویسید