وحدت مهمترین مسئله در جوامع اسلامی است


به گزارش خبرگزاری فارس از خرم آباد، حجت الاسلام والمسلمین اکبر عیدی بیرانوند ظهر امروز در مراسم راهپیمایی روز قدس در این شهرستان و در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه خرم آباد اظهار داشت: به تعبیر قرآن کریم حواریون بهترین یاران حضرت عیسی(ع) بودند. ع) همان گونه که امت موسی به واسطه این پیامبر بزرگ از چنگال فرعون رهایی یافتند.

وی خاطرنشان کرد: امت پیامبر اکرم (ص) بارها مورد تهدید دشمنان قرار گرفته و با استقامت و استقامت توانسته اند بر این ظلم فائق آیند.

نماینده ولی فقیه در بوسنی و هرزگوین و بالکان با اشاره به بیانات امام راحل درباره ملت ایران، گفت: امام خمینی (ره) ملت ایران را برتر از امت انبیا معرفی کردند و این ادعا بر اساس آیات قرآن، روایات و جریان های تاریخی.

حجت الاسلام عیدی بیرانوند گفت: امروز روز مبارزه جهان اسلام با گروه جنایتکار و قاتل کودکان است، کسانی که در زمان حضرت داوود و حضرت عیسی علیهما السلام بودند مورد لعنت خدا و پیامبران قرار گرفتند چرا که از نظر قرآن کریم حقوق خدا و محدودیت بندگان خدا بود.

وی با تاکید بر اینکه مبارزه با ظلم برای اصلاح جامعه یکی از سنت های قطعی الهی است، افزود: وحدت مهمترین موضوع در جوامع اسلامی است و این امر مورد تاکید خداوند برای جلوگیری از گسترش ظلم و تفرقه است.

نماینده ولی فقیه در بوسنی و هرزگوین با تاکید بر اینکه ما در خاندان پیامبر و پیروان ائمه اطهار هستیم، گفت: حسادت را می توان در کمال ظلم انجام داد، مانند کشتن برادر.

وی گفت: مجلس و گفتگوی چند نفر امانت خداست، اگر کسی بدون اجازه حرفی بزند خیانت است زیرا امنیت را از بین می برد.

عیدی بیرانوند با تاکید بر اینکه خداوند خائن را هدایت نکرد و او را به سر منزل مقصود نرساند، افزود: امروز مفتخریم که حق و مسلمین را در پیشگاه انبیا، اولیای الهی و شهدا قیام کرده و به خداوند افتخار می کنیم. و امام شهدا».

انتهای پیام/
این را برای صفحه اول پیشنهاد دهید

دیدگاهتان را بنویسید