ورود قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه گلستان برای رفع کمبود فضای آموزشی؛ دانش‌آموزان 2روستا صاحب کانکس شدند

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از علی آبادکتول، بخشی از دانش‌آموزان یک مدرسه در روستای امیرآباد جنوبی این شهرستان به علت کمبود فضای فیزیکی مجبور به ترک تحصیل شده بودند که قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه نینوای استان گلستان به این ماجرا ورود کرد و توانست در زمان حضوری شدن کلاس‌های درس، شرایط تحصیل را برای این دانش‌آموزان فراهم کند.

سرهنگ کاظم نوروزی، جانشین قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه نینوای استان گلستان با اشاره به ورود این قرارگاه به موضوعات تعلیم و تربیت اظهار داشت: هر اقدامی در روستاهای هدف انجام می‌شود براساس نیازسنجی مردم روستا بوده و مردم در همه اقدامات ما را یاری می‌کنند.

وی درباره اقدامات شاخص قرارگاه در 3 دهستان هدف که شامل 61 روستا است، گفت: در عرصه فرهنگی استفاده و استقرار روحانیون در روستاهای هدف، در عرصه تعلیم و تربیت تعمیر و ساخت مدارس روستاها، در عرصه اشتغال توزیع بسته‌های معیشتی و توانمندسازی کشاورزان و دامداران روستایی، در عرصه سلامت و کمک به آبرسانی روستاها از جمله اقدامات این قرارگاه است.

قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه در محرومیت‌زدایی‌ از روستای بهرام‌بیگ زنجان پیش‌قدم شدفرمانده سپاه قزوین: قرارگاه پیشرفت و آبادانی پیشتاز در خدمت‌رسانی به مناطق محروم استقرارگاه پیشرفت و آبادانی به دنبال توسعه روستاها و معرفی الگوی توسعه است

سرهنگ نوروزی توضیح داد: یکی از نیازهای جدی و ضروری در روستای امیرآباد جنوبی شهرستان علی آبادکتول، کمبود فضای فیزیکی برای تحصیل دانش‌آموزان بود که قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه، به این موضوع ورود کرد.

وی گفت: در این روستا که دارای 95 دانش آموز مقطع ابتدایی است، به علت کمبود فضای آموزشی، برخی دانش آموزان مجبور به ترک تحصیل شده بودند.

جانشین قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه نینوای استان با اشاره به تهیه و نصب کانکس برای حل مشکلات دانش آموزان این روستا افزود: این کانکس دارای ظرفیت حدود 25 دانش آموز است و مشکل ترک تحصیل در این روستا را حل و فصل می‌کند.

وی بیان داشت: در روزهای آینده نیز یک کانکس دیگر هم در مدرسه روستای سیاه رودبار مستقر خواهد شد تا مشکل کمبود فضای آموزشی این روستا نیز برطرف شود.

انتهای پیام/581/ ع

source article

دیدگاهتان را بنویسید