وزارت خارجه انگلیس سفیر روسیه را احضار کرد – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روسیا الیوم، وزارت خارجه انگلیس روز سه شنبه سفیر روسیه در لندن را پس از حوادث اوکراین احضار کرد.

به گزارش ریانووستی، سفارت روسیه در لندن تایید کرد که سفیر روسیه در لندن برای بررسی تحولات بحران در همه مناطق اوکراین به وزارت خارجه انگلیس احضار شده و پس از رایزنی وزارت امور خارجه را ترک کرده است.

رسانه های انگلیسی پیشتر به نقل از سخنگوی بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس گزارش داده بودند که لندن سفیر روسیه را در خصوص حوادث اوکراین احضار کرده است.

در همین حال، وزارت خارجه اوکراین امروز واسیلی بوکولیت، سفیر موقت سفارت اوکراین در مسکو را برای گفتگو درباره رویدادهای مربوط به به رسمیت شناختن استقلال دونتسک و لوهانسک توسط روسیه دعوت کرد.

ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه روز دوشنبه با به رسمیت شناختن استقلال جمهوری های دونتسک و لوهانسک از اوکراین، موضع خود را در مورد حوادث دونباس در شرق اوکراین ابراز کرد. وی همچنین به ارتش اوکراین دستور داد تا برای انجام یک ماموریت «حافظ صلح» برای محافظت از مردم هر دو جمهوری در برابر حملات ارتش اوکراین وارد دونتسک و لوهانسک شوند.

به رسمیت شناختن رئیس جمهور روسیه به عنوان جمهوری های دونتسک و لوهانسک واکنش شدیدی را برانگیخت و ایالات متحده و متحدان غربی آن در ناتو مسکو را به “نقض حاکمیت ارضی اوکراین” متهم کردند.

دیدگاهتان را بنویسید