وزارت خارجه یمن اقدام خصمانه استرالیا علیه حزب الله را محکوم کرد

– اخبار بین الملل –

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از المسیره، وزارت خارجه دولت نجات ملی یمن در بیانیه‌ای اقدام استرالیا مبنی بر تروریستی خواندن حزب الله را محکوم کرد.

در این بیانیه آمده است: این اقدام بعد از آن صورت گرفت که دولت انگلستان در راستای عمل به دیکته‌های آمریکا و خدمت به منافع رژیم صهیونیستی، جنبش حماس را سازمانی تروریستی اعلام کرد.

وزارت خارجه یمن در این بیانیه افزود: اینکه برخی از دولت‌ها جنبش‌های مقاومت در منطقه خاورمیانه مثل حزب الله و حماس را تروریستی می‌خوانند، دروغ بودن ادعاهایشان مبنی بر دعوت به صلح و ثبات در منطقه را نشان می‌دهد.

وزارت خارجه یمن در ادامه افزود: تروریستی خواندن حزب الله از سوی استرالیا کمکی به ثبات لبنان نخواهد کرد و بر قدرت و عظمت محور مقاومت در لبنان، فلسطین، سوریه، ایران و یمن تاثیری نخواهد گذاشت.

این وزارتخانه از دولت اسرالیا و سایر کشورها خواست که در سایه اقدامات رژیم صهیونیستی در فلسطین اشغالی، از مواضع خود تجدید نظر کنند.

دولت استرالیا به ریاست «اسکات موریسون» با در پیش گرفتن سیاست آمریکا و متحدان غربی علیه حزب‌الله، گروه مقاومت لبنان را در فهرست «سازمان تروریستی» خود قرار داد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، دولت استرالیا تأکید کرد که با اتخاذ چنین تصمیمی، همه شاخه‌ها و زیر مجموعه‌های حزب‌الله در فهرست سازمان‌ تروریستی این کشور قرار می‌گیرند.

پیش از این، وزیر دفاع کلمبیا در راستای خوش خدمتی به آمریکا و اسرائیل حزب الله لبنان را به انجام «اقدامات مجرمانه» متهم کرده بود و گفت که فعالیت‌های حزب الله لبنان در خاک خود را زیر نظر دارد.

یک ماه و نیم پیش، وزارت خزانه‌داری آمریکا اعلام کرد که نام 7 شخص حقیقی و یک شرکت به دلیل «مشارکت در تأمین مالی حزب‌الله لبنان» به فهرست اشخاص و نهادهای تحت تحریم دفتر کنترل دارایی‌های خارجی (اوفک) که از نهادهای زیرمجموعه وزارت خزانه‌داری آمریکا به شمار می‌رود، اضافه شده است.

انتهای پیام/

source article

دیدگاهتان را بنویسید