وزیر آموزش و پرورش: اردوگاه فرهنگی راهیان نور در کرمان احداث می‌شود

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان، یوسف نوری عصر امروز در نشست شورای آموزش و پرورش استان کرمان با اشاره به پیشنهاد ایجاد اردوگاه فرهنگی راهیان نور در کرمان اظهار داشت: این اردوگاه می تواند مدرسه شهید سلیمانی برای ایجاد سواد چند بعدی و مسئولیت آفرین باشد.

وی ادامه داد: از اردوگاه فرهنگی استفاده‌های خوبی می‌توان کرده و برای تربیت نسل شهید سلیمانی از آن به طور خاص استفاده کرد که قابل تکثیر هم هست و ما هم می‌توانیم کمک کنیم.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه سرانه اردوی دانش آموزی ما قبل از کرونا در بهترین حالت یک روز در سال است گفت: این در حالی است که دانش آموزان بهترین کشورها 70 درصد وقت خود را بیرون از کلاس و مدرسه سپری می‌کنند.

وی با عنوان اینکه در سند تحول بنیادین آموزش تاکید شده که 10 تا 20 درصد اوقات، دانش آموزان در قالب برنامه ویژه مدرسه بیرون از کلاس باشند افزود: باید در بالا بردن سواد چند بعدی بکوشیم و در این راستا باید زمینه‌ها در افراد مشخص شود و انتقال مفاهیم صحیح صورت گیرد تا دانش آموزان به مهارت برسند.

نوری با بیان اینکه دولت مردمی برای قوی شدن نیاز به ساز و کارهایی دارد که یکی از آنها استفاده از ظرفیت شورای آموزش و پرورش است بیان کرد: پیشنهاد اینکه هنرستان رضوان شهر کرمان به یک اردوگاه آموزشی، فرهنگی، تربیتی و غیره تبدیل شود، مشکل قانونی چندانی ندارد.

وی با اشاره به اینکه مجمع خیرین مدرسه ساز در استان کرمان کارهای زیادی انجام داده است گفت: می‌توانیم برای ساخت و گسترش فضاهای آموزشی از ظرفیت‌هایی که در قوانین آمده است استفاده کنیم.

وزیر آموزش و پرورش در کرمان: شهید حاج قاسم سلیمانی معیاری برای همه بزرگان و انقلابیون جهان استوزیر آموزش و پرورش در کرمان: 90 درصد فرهنگیان کشور 2 نوبت واکسن کرونا را دریافت کرده‌اندوزیر آموزش و پرورش: مکتب تربیتی شهید سلیمانی باید بیش از پیش در نظام تعلیم و تربیت تبیین شودوزیر آموزش و پرورش به مقام شامخ سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی ادای احترام کرد

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه تنها دستگاهی که طبق قانون خارج از شمول است، آموزش و پرورش است که باید از آن استفاده شود افزود: هر جا شهرکی ساخته می‌شود در کنار آن از سهم هر واحد مسکونی مدرسه ایجاد و باید در طرح ملی مسکن هم اجرا شود.

وی با بیان اینکه مشارکت مردم فواید زیادی دارد افزود: یکی از کارهای خوب دولت واکسیناسیون بود که با فرهنگ سازی و مشارکت مردم به خوبی در حال انجام است که اگر این مشارکت نبود مجبور بودیم همین مدارس نیمه بند را هم تعطیل کنیم.

نوری با اشاره به اینکه با قوت اعلام می‌کنیم که مدارس باید باز باشند گفت: دانش آموزان امروز از بازگشایی مدارس خوشحال هستند، به دلیل اینکه بچه‌ها همدیگر را در مدرسه می‌بینند.

انتهای پیام/511/ ع

source article

دیدگاهتان را بنویسید