وزیر بهداشت: تا حدودی کوه امیکرون را رد کردیم – تابناک


به گزارش تابناک به نقل از ایسنا، دکتر بهرام عین اللهی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در جمع خانواده های شهدای مدافع سلامت گفت: دو سال از ورود ویروس تاج به کشور می گذرد و بنای خود را بر این اساس ساختیم. در سالروز ورود این بیماری به کشور برنامه مفصل تری برای تجلیل از خانواده شهدای مدافع سلامت کشور داریم که متاسفانه محدودیت های تاج این موفقیت را از ما سلب کرد.

عین اللهی ادامه داد: در جلسه امروز همه اقشاری ​​که در مبارزه با تاج و تخت حضور داشتند و در کادر پزشکی و پزشکی جان باختند حضور دارند و این نشان می دهد که فداکاری در مبارزه با تاج و تخت مختص به حوزه خاصی نیست و لایه.”

تاریخ شخصیت های خود را فراموش نمی کند

وزیر بهداشت گفت:. مهم این است که خاطرات شما از شهدای عزیزتان در تاریخ ثبت شود. هر چند این داستان برای شما عزیزان خاطره بود اما برای ملت عزیزمان حکایتی است.

وی گفت: سوابق تاریخی می تواند حقایق زیادی را نشان دهد، شجاعت و از خودگذشتگی ملت ها و ایثار بالاترین رویداد تاریخ است و درجه انسانیتی که در تاریخ خود به عنوان نقطه درخشانی می شناسیم.

عین اللهی گفت: تاریخ هرگز شخصیت های خود را فراموش نمی کند. امروز حاج قاسم سلیمانی را به عنوان یک قهرمان می شناسید. امام خمینی(ره) نیز تاریخ نگار بود و توانست تاریخ را تغییر دهد. شهادت سرآغاز قضیه است و توجه داشته باشید که اگر حضرت زینب(س) نبود، حادثه کربلا اینقدر باشکوه نبود. مأموریت شهدا خیلی سخت تر است. زیرا باید این شجاعت و از خودگذشتگی را ثبت کنند. با این حال، این کار به خوبی انجام نشده است.

وزیر بهداشت با بیان اینکه شک نداریم روح بلند شهدا حضور دارد و مراقب ماست و شهدا زنده هستند، گفت: باید از این عزیزان شفاعت بخواهیم. چون این عزیزان برای ما راحت بودند، شهادت نوک کوه یخ است. بنابراین باید مطمئن باشیم که شهدا زنده هستند. تاج نشان می دهد که نیروهایی که به ثروت و تجهیزات خود می بالند برای مبارزه با بیماری ضعیف تر از آن هستند. دلیل آن نبود افراد قدرتمند است. قدرت هر حکومتی متعلق به مردمش است، امروز آمار تاج و تخت کشورهای اروپایی و آمریکایی بسیار بالاست، چون مردم با آنها نیستند.

به گزارش پایگاه خبری وزارت بهداشت، وی گفت: با حمایت مردم عزیز تعداد واکسیناسیون در ایران نسبت به بسیاری از این کشورها بیشتر است و این نشان دهنده حمایت و قدرت مردم است. بیماری بر روی زمین باقی نمانده و با جانفشانی بستگان کادر پزشکی و شهدای حافظ سلامت، صلابت و از خودگذشتگی خود را به رخ همگان کشیدیم.

عین اللهی با تاکید بر اینکه منظور از متخصصان سلامت همه اقشار حوزه سلامت است، گفت: کادر درمانی ما کادر پرتلاشی از خود نشان داده اند و اکنون بر اساس اعلام سازمان جهانی بهداشت جزو 10 کشور برتر در مبارزه با کرونا هستیم. WHO تعجب می کند که چگونه ایران در مواجهه با تحریم های ناجوانمردانه روی پاهای خود بلند شده است. از طرفی با تلاش کادر بهداشت و درمان با قربانیان کمتر و موفقیت بیشتر تا حدودی بر اوج بیماری غلبه کرده ایم.

دیدگاهتان را بنویسید