وزیر بهداشت روسیه: وضعیت شیوع کرونا بسیار وخیم شده است

– اخبار بین الملل –

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری «تاس»، "میخائیل موراشکو" وزیر بهداشت روسیه در مصاحبه‌ای تلویزیونی اعلام کرد که وضعیت شیوع نوع جدید ویروس کرونا در این کشور همچنان بسیار وخیم است و نگرانی‌هایی را در رابطه با ادامه وخامت اوضاع بوجود آورده است.

وی با اشاره به اینکه وضعیت اپیدمی ویروس کرونا در بسیاری از مناطق روسیه رو به وخامت گذاشته است، افزود: در حال حاضر تعداد بیماران بستری در بیمارستان‌ها به دلیل ابتلا به این عفونت به بیش از یک میلیون نفر رسیده است.

پیش از این نیز "تاتیانا گالیکووا" معاون نخست وزیر روسیه نیز اعلام کرد که افزایش موارد ابتلا به کووید-19 در 67 منطقه از 85 منطقه این کشور مشاهده شده است.

طبق اطلاعات امروز (شنبه) ستاد عملیاتی پیشگیری و کنترل ویروس کرونا در روسیه، تعداد مرگ و میرهای ناشی از بیماری کووید-19 در این کشور طی شبانه روز گذشته 968 مورد افزایش یافت که باز هم رکورد جدیدی در کل دوره اپیدمی است. میزان فوت بیماران برای چهارمین روز متوالی است که بیش از 900 نفر در روز گزارش می‌شود.

در مجموع تا به امروز 215 هزار و 392 شهروند روس در اثر این عفونت جان خود را از دست داده‌اند. بیشترین موارد مرگ ناشی از کرونا در شهر مسکو- 70 مورد، در شهر سن‌پترزبورگ- 61 مورد و در منطقه سه‌وردلوفسک -48 موردگزارش شده است.

طبق گزارش این ستاد، تعداد موارد تأیید شده از آلودگی ویروس کرونا در سراسر روسیه طی شبانه روز گذشته 29 هزار و 362 مورد افزایش یافت. بدین ترتیب، تعداد افراد مبتلا به این عفونت در مجموع به 7 میلیون و 746 هزار و 718 نفر رسیده است.

طی 24 ساعت اخیر، 6 هزار مورد در شهر مسکو (بیشترین موارد آلودگی جدید طی 3 ماه گذشته)، دو هزار و 717 مورد آلودگی در شهر سن‌پترزبورگ و یک هزار و 689 مورد نیز در منطقه مسکو شناسایی شده است. در حال حاضر، تعداد بیماران فعال کرونایی در سراسر روسیه به 690 هزار و 481 نفر افزایش یافته است.

این در حالی است که تعداد شهروندان روس معالجه شده از عفونت کووید-19 طی یک روز گذشته 21 هزار و 49 نفر افزایش یافته تا تعداد شهروندان روس درمان شده به 6 میلیون و 840 هزار و 845 نفر برسد.

بیشترین موارد بهبودی بیماران – دو هزار و 211 بیمار در شهر مسکو، یک هزار و 878 بیمار در در شهر سن‌پترزبورگ و یک هزار و 391 بیمار هم در منطقه مسکو بعد از گذراندن دوره درمان از بیمارستان‌ها مرخص شدند.

تعداد بیماران فعال کرونایی در روسیه به 677 هزار نفر افزایش یافتشمار قربانیان روزانه کرونا در روسیه از 900 نفر هم گذشتثبت رکورد 895 مرگ کرونایی در روسیه/ شمار قربانیان کرونا از 211 هزار نفر گذشت

انتهای پیام/

source article

دیدگاهتان را بنویسید