وزیر خارجه کویت: سفر من به لبنان برای بازگرداندن اعتماد به بیروت استبه گزارش شبکه قطری الجزیره قطر، محمد الصباح که به لبنان سفر کرده است، اقدامات انجام شده برای اعتمادسازی به دولت بیروت را تدریجی توصیف کرد و گفت: مبنای چنین اقداماتی عدم مداخله در امور داخلی این کشور است. .

وی افزود: چشم انداز ما در کویت و کشورهای حوزه خلیج فارس است. [فارس] یعنی کویت قوی است و می تواند به تعهدات بین المللی خود عمل کند.

الصباح گفت: «ما سیگنال‌های مثبتی از لبنان در مورد آنچه ارائه کرده‌ایم دریافت کرده‌ایم و امیدواریم همکاری‌ها توسعه یابد.

او استدلال کرد که کشورهای شورای همکاری خلیج فارس با لبنان ابراز همبستگی کردند و اقدام کویت توسط این کشورها هماهنگ شده بود.

الصباح همچنین گفت که حامل پیامی است که شامل حمایت از لبنان می شود که این کشور محل دشمنی نیست و به تعهدات خود عمل می کند.

سفر الصباح به بیروت دو ماه پس از بحران سیاسی اعراب و لبنان انجام می شود.

وزیر امور خارجه لبنان قرار است روز یکشنبه در ساختمان وزارت خارجه لبنان با همتای لبنانی خود دیدار کند.

روابط کشورهای عربی حوزه خلیج فارس و لبنان پس از اظهارات جرج قردهی وزیر سابق اطلاعات لبنان شکل گرفت.

قردهی در یک برنامه تلویزیونی نیروهای جنبش انصارالله عربستان را بیهوده خواند و آنها را بیهوده خواند و گفت که این نیروها مانند حزب الله از خود و کشورشان محافظت می کنند.

سخنان قرضحی بهانه ای شد تا با احضار سفرای خود از بیروت و ترغیب سفرای لبنان به خروج از کشور، موضع کشورهای حاشیه خلیج فارس علیه لبنان، عربستان و سپس امارات، بحرین، کویت و دولت مستعفی یمن تشدید شود.

دیدگاهتان را بنویسید