وزیر نیرو: رودخانه بردول پارسیان در استان هرمزگان ساماندهی می شودبه گزارش ایرنا، علی اکبر محرابیان که روز پنجشنبه به عنوان نماینده دولت در چهاردهمین سفر استانی رئیس جمهور به هرمزگان سفر کرده بود، در حاشیه بازدید از سد بردول پارسیان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: رودخانه بردول باید به طور کامل در سطح شهر و در سطح شهر ساماندهی شود. در مراحل بعدی این اتفاق در روستاها نیز رخ خواهد داد.

وی بیان کرد: طرح انتقال آب دریا به پارسیان در استان هرمزگان آغاز شده و اعتبارات تکمیلی نیز تامین می شود تا با تکمیل خط و احداث آب شیرین کن شاهد آبرسانی به این شهرستان از طریق دریا باشیم.

نماینده ویژه رئیس جمهور در غرب هرمزگان گفت: در این سفر نگرانی هایی از سوی مردم فارس مطرح شده که بیشتر آنها مدیریت آب های سطحی هستند چرا که سیل سال های اخیر خسارات زیادی به مردم وارد کرده است.

وی همچنین در دیدار با مردم پارسیان به بررسی مشکلات و مشکلات، میزان خسارات ناشی از سیل اخیر در این شهرستان پرداخت.

معاون شرکت آب منطقه ای هرمزگان نیز گفت: در پی بارندگی اخیر سد خاکی بردول با ظرفیت سه میلیون مترمکعب دچار آبگرفتگی شد و خسارتی وارد نشد.

حسن سالاری افزود: سد بردول با هدف تغذیه آبخوان و تقویت سفره های زیرزمینی توسط وزارت جهاد کشاورزی احداث شد.

وی با اشاره به اینکه سد بردول در 500 متری شمال شهر پارسیان قرار دارد، گفت: این سد سه میلیون مترمکعب حجم سیل ورودی به شهرستان پارسیان را نیز کنترل می کند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب هرمزگان همچنین بیان کرد: بر اساس بارندگی و جاری شدن سیلاب هفته گذشته، 25 نقطه از خطوط انتقال و شبکه توزیع شهرستان پارسیان دچار حادثه شد و آبرسانی به 16 روستا و مرکز این شهرستان نیز انجام شد. مختل شده . .
امین قاسمی با اشاره به اینکه پارسیان یکی از پرباران ترین شهرهای استان در بارندگی های اخیر بوده و آسیب های زیادی به زیرساخت های تامین، انتقال و توزیع آب وارد کرده است، افزود: میزان خسارت وارده به تاسیسات آب و فاضلاب در این شهرستان. شهرستان بالغ بر 50 میلیارد ریال بوده است.

وزیر نیرو به نمایندگی از هیئت دولت همزمان با چهاردهمین سفر استانی رئیس جمهور وارد پارسیان شده است.

محرابیان پس از پارسیان به بستک سفر می کند و با مردم این شهرستان دیدار می کند و از پروژه های مختلف صنعت آب و برق از جمله خط انتقال آب از بندر چارک به بستک و جناح بازدید می کند.

آیت الله ابراهیم رییسی رئیس جمهور کشورمان در چهاردهمین سفر استانی صبح پنجشنبه وارد فرودگاه بین المللی شهدای پرواز 655 بندرعباس هرمزگان شد و مورد استقبال نماینده ولی فقیه در هرمزگان، استاندار هرمزگان قرار گرفت. نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی و برخی مدیران استانی.

17 وزیر و معاون رئیس جمهور آیت الله ابراهیم رئیسی را در سفر دو روزه به هرمزگان همراهی می کنند.

دیدار با خانواده معظم شهدا و جمعی از مردم، حضور در جلسه شورای اداری هرمزگان و بازدید از زیرساخت های استان از جمله محورهای سفر رئیس جمهور سیزدهم به هرمزگان است.

دیدگاهتان را بنویسید