وزیر کشور در بیرجند: مذاکرات ایران با غرب با موضع قدرت در حال انجام است

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بیرجند، احمد وحیدی عصر امروز در آیین تکریم و معارفه استانداران خراسان جنوبی که در فرهنگسرای شهر بیرجند برگزار شد با بیان اینکه جمهوری اسلامی فصل جدیدی از حیات خود را می‌گذراند و سیاست اخلاق‌مداری با عزت برگرفته از ایمان و بدون تسلیم و وادادگی به قدرت‌های مادی به دنیا اعلام می‌دارد اظهار داشت: ایران در برابر دشمنان به پایداری و عزت رسیده است.

وی با بیان اینکه امروز در دوره جدید در حالی وارد قرن جدید می‌شویم که دشمنان ما یکی پس از دیگری از صحنه کنار می‌روند اما جمهوری اسلامی ایران قدرتمند و استوار ایستاده است افزود: آمریکایی‌ها در افغانستان پس از 20 سال ظلم و ستم به ملت مظلوم این کشور با خفت پا به فرار گذاشتند و رفتند.

وزیر کشور گفت: همه متحدان آمریکا با این کشور دچار مشکل هستند و دیگر نمی‌توانند به آمریکا اعتماد کنند و امروز مذاکرات جمهوری اسلامی ایران با غرب در موضع قدرت در حال انجام است، این در حالی است که در گذشته افرادی بودند که برطرف کردن همه مشکلات کشور را می‌خواستند به ارتباط با آمریکا گره بزنند.

وزیر کشور با بیان اینکه دولت سیزدهم با رویکرد انقلابی و فائق آمدن بر مشکلات بدون وابستگی و وادادگی در مقابل آمریکا به کار خود ادامه می‌دهد، افزود: در قضیه واکسن مدام تأمین آن را به مذاکرات با غرب منوط می‌‎کردند اما در دولت سیزدهم بهترین عملکرد را در حوزه واکسیناسیون شاهد هستیم.

وحیدی افزود: تمسک به شعارهای انقلاب نیاز به وابستگی ندارد و امروز مذاکرات با موضع قدرت در حال انجام است و دشمن باید بدانند تسلیم آنان نخواهیم شد و باید تسلیم مطالبات به حق ایران اسلامی شوند.

وی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران فصل جدیدی از حیات خود که عزت همراه با ارزش‌های انسانی است را شروع کرده و عزت ما نیز برگرفته از ایمان است گفت: عزت ما بدون کوتاه آمدن در برابر قدرت‌ها و با بصیرت مردم محقق شده است.

وزیر کشور ادامه داد: امروز در دوره جدید در حالی فصل خدمت را شروع کرده‌ایم که دشمنان یکی پس از دیگری کنار رفته و یا در حال کنار رفتن هستند و آمریکا امروز با شکسته شدن سیاست‌ها، خستگی مفرط در ماشین نظامی و نفرت عمومی روبه‌رو است.

امیرعبداللهیان: ایران در مذاکرات وین جدی است/درخواست‌های فرابرجامی را نمی‌پذیریمخطیب‌زاده: طرف‌های اروپایی با اراده لازم به مذاکرات وین نمی‌آیندمجلس بر روند مذاکرات برجامی نظارت می‌کند/طرف‌های غربی باید تضمین بدهند

وحیدی اظهار داشت: ما نمی‌توانیم مسائل را با ابرجنایتکاری حل کنیم که قاتل سردار سلیمانی است و دولت دیگر برطرف کردن مشکلات را به وابستگی به خارج گره نمی‌زند و مذاکره کنندگان مذاکره را با عزت ادامه می‌دهند، تا دشمن بداند ما زیر بار زور نخواهیم رفت و این منطق روشن ما است.

خبر در حال تکمیل است….

source article

دیدگاهتان را بنویسید