وزیر کشور: محدودیت سفر از کشورهای همسایه برداشته شد – تابناک


به گزارش تابناک به نقل از شفقنا به نقل از احمد وحیدی، در پایان این نشست در ستاد عملیاتی ستاد ملی مبارزه با کرونا با تشریح مصوبات این جلسه گفت: بررسی محدودیت های موجود با کشورهای مختلف در جلسه امروز مورد بررسی قرار گرفت. به این ترتیب با تست های PCR منفی، افراد می توانند وارد کشور شوند و در نتیجه محدودیت با کشورهای همسایه برطرف شود.

وی افزود: برخی از کشورهایی که از طریق مرز هوایی وارد کشور شدند و بیماری در آنجا کنترل شد، محدودیت‌های آنها برداشته شد، اما محدودیت‌ها برای کشورهای اروپایی، فرانسه و بریتانیا همچنان پابرجاست و سایر کشورها در حال بررسی محدودیت‌های خود هستند. ” البته، کشورهایی که قبیله Omicron در آن رشد می کنند، می توانند محدودیت های خود را اضافه کنند.

وی تاکید کرد: تردد برون مرزی تنها با رعایت پروتکل های بهداشتی، واکسیناسیون و منفی بودن تست PCR امکان پذیر است و گزارش های جلسه امروز ارزیابی مرزها نشان داد که رعایت باید افزایش یابد.

وزیر کشور درباره موضوع بازگشایی مدارس گفت: درصد بالایی از دانش‌آموزان دوز اول و دوم واکسن را دریافت کردند. بنابراین، هیچ مانعی برای بازگشایی آنها وجود ندارد و همانطور که قبلاً توافق شده بود، مدارس با اهمیت بسیار مهم باید بازگشایی شوند. همچنین منعی برای برگزاری کلاس های دانشگاهی وجود ندارد. البته کار باید طبق پروتکل های بهداشتی انجام شود.

وی تاکید کرد: بی شک بحث بازگشایی باید در وزارت علوم به ویژه در مقاطع متوسطه عالی و همچنین برای ایجاد پایان نامه و پایان نامه انجام شود. دلیلی وجود ندارد که پایان نامه ها و پایان نامه ها از بین بروند.

وزیر کشور تاکید کرد: تزریق واکسن به افراد زیر 12 سال ضروری نیست و سازمان بهداشت جهانی نیز هیچ توصیه ای در این زمینه ندارد. این سوال البته در وزارت بهداشت نیز بررسی می شود. اما تاکنون نیاز به واکسیناسیون افراد زیر 12 سال مشخص نشده است، بنابراین بازگشایی مدارس ابتدایی بلامانع است.

وی در خصوص اعمال هوشمند محدودیت ها گفت: اکنون وارد فاز چهارم محدودیت های هوشمند شده ایم و مقرر شده هر هفته یک فاز به اجرای محدودیت ها اضافه شود. متخلفان اجرای این طرح در مرحله اول در وزارتخانه ها و ادارات بودند که باید رعایت می شد حتما واکسینه شده باشند وگرنه اجازه ورود به آنها داده نمی شد و مرخصی بدون حقوق به آنها داده می شد. در مرحله بعد حمل و نقل درون شهری و درون شهری در نظر گرفته شد که برای رانندگان غیر واکسینه شده پیامک ارسال شد ادامه.

دیدگاهتان را بنویسید