وزیر کشور: مردم در رفاه خود مشکلاتی دارند /‌ دولت ‌برای حل مشکلات و کاستی‌های موجود مصمم است‌

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، احمد وحیدی شامگاه شنبه در نشست با امام جمعه بوشهر با بیان اینکه مسئولیت در جمهوری اسلامی یک ودیعه الهی است اظهار داشت: این ودیعه به دست کسانی سپرده می‌شود که در راستای اهداف الهی تلاش می‌کنند.

وی افزود: مسئولیت در نظام اسلامی ایران با هدف ارائه خدمت بهتر به مردم در هر مقطع از سربازی به سرباز دیگری سپرده می‌شود.

وزیر کشور با بیان اینکه قدرت در نظام جمهوری اسلامی توام با معنویت است تصریح کرد: قدرت در جمهوری اسلامی با معنویت توام است و مفهوم عمیق مردم سالاری دینی نیز در همین راستا است.

وحیدی، با بیان اینکه تفاوت نظام الهی با سایر نظام‌‎ها این است که در دنیا اعمال حاکمیت، قدرت می‌شود خاطر نشان کرد: بالاخره همه برای آبادی کشور خود تلاش می‌کنند ولی در این بین یک تفاوت معنایی است که آیا براساس تکلیف و وظیفه عمل می‌شود و یا اینکه براساس چرخیدن عمل دنیایی و مطرح شدن اسامی و شهرت باشد که این خود یک تفاوت اساسی دارد.

وی تحقق اهداف شهدا را یکی از موارد مهم در مسئولیت در نظام اسلامی دانست و بیان کرد: شهدا با حماسه‌آفرینی خود مفاهیمی ارزشمند به جامعه اسلامی ارائه کردند و پیروزی‌های درخشانی که یکی پس از دیگری رقم خورد در سایه محقق همین مفاهیم ارزشمند است.

وزیر کشور با گرامیداشت هفته دفاع مقدس به جنگ نابرابر رژیم بعث عراق با حمایت کشورهای شرق، غرب و اعراب مرتجع منطقه پرداخت و خاطر نشان کرد: امنیت پایدار ایران اسلامی، مرهون رشادت‌ها و فداکاری‌های رزمندگان و شهدا گرانقدر است.

وحیدی با اشاره به اینکه ایران اسلامی همواره در مسیر حق و همچنان پیروزی با این نظام الهی است به رشادت نوجوان 15 ساله در نجات جان 2 خانم در حادثه آتش‌سوزی پرداخت و تصریح کرد: یکی از این صحنه‌ها حماسه‌آفرینی نوجوان 15 ساله علی لندی است که با فداکاری جان 2 بانوی گرفتار در آتش را نجات می‌دهد.

وی این شجاعت، حماسه، فداکاری نوجوان 15 ساله با فهم عمیق، سرعت تصمیم‌گیری را زایده انقلاب اسلامی و نظام مقدس جمهوری اسلامی دانست و افزود: خانواده شهید لندی یک خانواده رزمنده و بزرگ شده مکتب الهی و نظام مقدس جمهوری اسلامی بوده که این خود منجر به خلق شگفتی می‌شود.

وزیر کشور با بیان اینکه این حماسه و فداکاری نشان می‌دهد که گوهرهای ناب در این خاک مقدس نهفته است تصریح کرد: یک روز با شهادت شهید حججی و یک روز با شهادت سردار سلیمانی برای ایران اسلامی عزت می‌‎آفریند.

وزیر کشور: مرز زمینی عراق برای زائران اربعین ‌بسته است / در چارچوب تفاهمات ‌قبول کرده‌ایم که زائران از مرز هوایی سفر کنند‌معاون سیاسی وزیر کشور: مکتب عاشورا در 8سال دفاع مقدس احیا شد

وحیدی استان بوشهر را مملو از حماسه و ایثار دانست و بیان کرد: بوشهر، استانی مملو از حماسه، دفاع و بزرگی و سمبل ایستادگی و دفاع مقدس است.

وی رفع مشکلات مردم را از اهداف مهم دولت آیت‌الله رئیسی دانست و تصریح کرد: مردم در رفاه خود مشکلاتی دارند که دولت آیت‌الله رئیسی برای حل مشکلات و کاستی‌های موجود مصمم است تا آنها را حل و برطرف کند.

انتهای پیام/190/ش

source article

دیدگاهتان را بنویسید