وزیر کشور: مرز زمینی عراق برای زائران اربعین ‌بسته است / در چارچوب تفاهمات ‌قبول کرده‌ایم که زائران از مرز هوایی سفر کنند‌

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر ، احمد وحیدی شامگاه شنبه در بدو ورود به بوشهر در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه در سفر به بوشهر استاندار بوشهر معرفی می‌شود اظهار داشت: در این سفر ضمن تکریم عبدالکریم گراوند به سبب تلاش خستگی‌ناپذیر، احمد محمدی‌زاده به‌عنوان استاندار جدید بوشهر معرفی می‌شود.

وی شرکت در جلسه شورای اداری و شورای تامین استان بوشهر، نشست با مسئولان معتمدان و جوانان استان را از دیگر برنامه‌های سفر یک‌روزه دانست.

وزیر کشور با اشاره به تعیین استانداران در جلسات هیئت دولت تصریح کرد: تعیین استانداران یک فعالیت مستمری است چون باید در جلسات هیئت دولت طرح و تصویب شود و در هر جلسه به 2 یا 3 طرح رسیدگی می‌شود و ان‌شاءالله به‌تدریج در جلسات هیئت دولت موارد مورد نظر طرح و پس از تصویب دولت، استانداران معرفی می‌شوند.

آغاز پروازهای بازگشت اربعین از روز دوشنبه/ تعلیق 3 ماهه شرکت گرانفروشسرگردانی زائران اربعین در فرودگاه امام به‌دلیل کارشکنی هواپیمایی العراقیهبلاتکلیفی و سرگردانی مسافران پروازهای عراق در مشهد/ نبود روادید بهانه شرکت العراقیه برای لغو پروازها

وحیدی، با اشاره به اعزام زائران اربعین حسینی افزود: برنامه بر‌اساس خواست دولت عراق بود که کلیه زائران اربعین حسینی از طریق مرز هوایی انتقال داده شوند ولی مشتاقان زیاد است.

وی با بیان اینکه برخی زائران از طریق مرز زمینی اقدام به حضور در مراسم اربعین کرده‌اند گفت: برخی افراد دارای ویزا و کارت واکسن کرونا بودند به جای اعزام از مرز هوایی از مرز زمینی اقدام کردند.

وزیر کشور اضافه کرد: اصولا و عموماً مرز زمینی عراق برای زائران اربعین حسینی بسته است که از مردم خواهش می‌شود برای اعزام از طریق مرز زمینی تلاش نکنند و با وجود تلاش‌های انجام شده ولی دولت عراق به سبب شرایط کرونایی، نپذیرفته‌اند و تقاضا می‌شود مردم از مرز زمینی برای سفر به عراق پرهیز کنند.

وحیدی اضافه کرد: دولت عراق در چارچوب تفاهمات که آنان خواسته بودند قبول کرده‌ایم که زائران از مرز هوایی سفر کنند فقط کسانی اجازه دارند از مرز زمینی سفر کنند که دارای ویزا باشند.

وی بیان کرد: از مردم خواهش می‌شود از سفر به عراق از طریق مرز زمینی خودداری کنند.

انتهای پیام/190/ش

source article

دیدگاهتان را بنویسید