وضعیت سفید در "شوشتر" و "امیدیه" بعد از آبگرفتگی اعلام شد

– اخبار استانها –

محمد رضا کرمی نژاد در گفت و گو با خبرنگار تسنیم از اهواز پیرامون آخرین وضعیت آبگرفتگی در خوزستان طی بارش‌های روز گذشته اظهار داشت: میزان بارندگی در شهرستان‌های خوزستان به ترتیب عبارتست از شوشتر 84 میلی متر، امیدیه 44 میلی متر، هندیجان 33 میلی متر، گتوند 23 میلی متر است این میزان بارندگی در سایر نقاط استان اعداد کمتری را به خود اختصاص داده است.

وی با بیان اینکه عمده مشکلات ایجاد شده ناشی از بارندگی در شوشتر و امیدیه بود؛ عنوان داشت: مشکلات ایجاد شده در شوشتر به آب و فاضلاب مرتبط نبوده و در حوزه شهرداری است.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان افزود: مشکلات ایجاد شده ناشی از آبگرفتگی در روستای دونه امیدیه به دلیل عدم وجود شبکه فاضلاب است و ارتباطی با شرکت آب و فاضلاب ندارد.

کرمی نژاد با اشاره به آخرین وضعیت شوشتر و امیدیه ادامه داد: در حال حاضر این دو شهرستان به حالت عادی بازگشته اند؛ بنابراین مشکل خاصی از این جهت نداریم.

وی درخصوص میزان بارندگی در اهواز ابراز داشت: بارندگی در اهواز حدود 7 میلی متر بود و جز در دو نقطه آبگرفتگی ایجاد نشد؛ شهرداری اهواز باید این خط القهری‌ها را به شبکه آب و فاضلاب وصل می کرد که این مورد تا باران های بعدی جبران خواهد شد.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان در رابطه با کیفیت آب برخی از مناطق گفت: در اهواز بحث کمیت مطرح است؛ به تازگی شکستگی لوله در خیابان انقلاب، تقاطع شیخ بها پیدا شده است برهمین اساس امروز تصفیه خانه شماره 1و2 اهواز خاموش کردیم هم اکنون این اتصالات در حال تعمیر است و امیدواریم تا ساعت 12 اتصال تکمیل شود.

فرماندار شوشتر: تصاویر آب گرفتگی مربوط به ساعات اولیه بارش استآبگرفتی گسترده در خیابان‌ها و معابر "رامشیر" استان خوزستان + فیلمنماینده ولی فقیه در استان خوزستان: برای حل مشکلات مناطق محروم در حاشیه اهواز از همه ظرفیت‌ها استفاده شود

کرمی نژاد از آماده باش کامل نیروهای آبفا جهت عبور از سیل و باران ابراز داشت: در حال حاضر اقدامات لازم برای عبور از سیل و باران در شهرستان های خوزستان صورت گرفته است و امیدواریم مشکل خاصی ایجاد نشود.

انتهای پیام/331/ی

source article

دیدگاهتان را بنویسید