وضعیت کرونایی 3 شهرستان در استان سمنان تغییر یافت؛ شرایط کرونایی در حال بهبود‌

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سمنان، طبق اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در روز جمعه پنجم آذر 1400 که جدیدترین رنگ‌بندی کرونایی را در سامانه ماسک منتشر کرد، استان سمنان سه تغییر در رنگ‌بندی کرونایی داشت.

بر اساس رنگ‌بندی جدید، شهرستان سمنان و گرمسار از نارنجی به زرد و شهرستان آرادان از زرد به آبی تغییر رنگ دادند.

طبق جدیدترین رنگ‌بندی سامانه ماسک، شهرستان‌های دامغان و شاهرود در وضعیت نارنجی، شهرستان‌های سمنان، گرمسار، مهدی‌شهر و سرخه، در وضعیت زرد و شهرستان‌های آرادان و میامی در وضعیت آبی کرونایی قرار دارند.

اما در شبانه‌روز گذشته تست کرونای 93 نفر در استان سمنان مثبت اعلام شد که بنا بر اعلام کمیته اطلاع‌رسانی ستاد مقابله با کرونای استان سمنان، که از این تعداد 72 نفر به قرنطینه خانگی رفتند و 21 نفر در بیمارستان بستری شدند.

در شبانه‌روز گذشته 2 نفر بر اثر ابتلای قطعی به کرونا جان باختند و در همین مدت 29 نفر هم با بهبودی نسبی از بیمارستان مرخص شده‌اند.

کامران قدس در زمینه آخرین آمار شیوع بیماری کرونا ویروس اظهار داشت: از ابتدای بروز و شیوع بیماری کرونا تاکنون 49 هزار و 155 مورد مثبت بیماری کرونا بر اساس معیارهای تشخیصی آزمایشگاهی PCR در مجموعه زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان شناسایی شده است.

وی تصریح کرد: در 24 ساعت گذشته (از چهارم تا پنجم آذرماه سال جاری) بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، 11 بیمار مثبت جدید مبتلا به کووید-19 در مراکز درمانی شهرستان‌های تابعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان بستری شدند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان افزود: مجموع بیماران بستری‌شده در بیمارستان‌های زیرپوشش این دانشگاه از ابتدای بروز و شیوع بیماری کرونا ویروس تاکنون به 10 هزار و 579 نفر رسیده است و 38 هزار و 576 بیمار نیز به‌صورت سرپایی شناسایی شدند.

قدس خاطرنشان کرد: کل موارد بهبودی و ترخیص بیماران مبتلا به کووید-19 از ابتدای بروز و شیوع بیماری در بیمارستان‌های زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان به 9 هزار و 459 نفر رسید.

آمار کرونا در ایران| فوت 86 نفر در شبانه‌روز گذشته/ خروج تمام شهرهای کشور از "وضعیت قرمز"روایتی برادرانه از شهید شیمیایی حرم/کرامت شهید نوروزی در بهبودی کرونای مادرکرونا در جهان/ عبور شمار مبتلایان از 260 میلیون نفر + جدول تغییرات

بهترین راهکار پیشگیری از ابتلا به کرونا رعایت اصول بهداشتی نظیر زدن ماسک از خانه تا خانه، پرهیز از دورهمی های خانوادگی و رعایت فاصله‌گذاری‌های اجتماعی است.

انتهای پیام/363/ش

source article

دیدگاهتان را بنویسید