ولیعهد بحرین با نخست وزیر رژیم صهیونیستی تلفنی گفتگو کردخبرگزاری بحرینی «بنا» امروز (پنجشنبه) گزارش داد که ولیعهد و نخست وزیر سلمان بن حمد آل خلیفه با نفتالی بنت نخست وزیر رژیم صهیونیستی درباره موضوعات مختلف از جمله روابط و همکاری اسرائیل و بحرین گفتگوی تلفنی داشته است. نظرات.
در این گزارش آمده است: ولیعهد بحرین در این تماس عید فصح را به نخست وزیر اسرائیل تبریک گفت و دو طرف در مورد ابعاد همکاری مشترک گفت وگو کردند.
در این نشست همچنین “مسائل منطقه ای و بین المللی مورد علاقه و اهمیت” مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
از سوی دیگر، دو طرف بر اهمیت تشدید تلاش ها با هدف حفظ امنیت و ثبات در منطقه تاکید کردند.
ولیعهد و نخست وزیر رژیم آل خلیفه در حالی که رژیم صهیونیستی در روزهای اخیر و همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان مسجد الاقصی و مقدسه را مورد حمله قرار داده است، در تماس تلفنی و تبریک عید فصح یهودیان به یک دختر این کشور را تبریک گفت. . اماکن فلسطینی ها و مسلمانان و ده ها فلسطینی شهید و مجروح شدند.
رژیم صهیونیستی در سال 2020 با برخی از دولت های عربی منطقه توافقنامه سازشی امضا کرد که به عقیده تحلیلگران سیاسی مبتنی بر این رژیم است که به دنبال اختلاف افکنی میان کشورهای منطقه و بی ثبات کردن منطقه است.
این رژیم از ابتدای تأسیس رژیم جعلی صهیونیستی بر اساس اشغال، کشتار، کشتار و تجاوز به کشورهای منطقه به ویژه اعراب، تلاش کرده است تا خود را به عنوان بخشی از منطقه تثبیت کند، اما همیشه. این راهبرد صهیونیستی مقاومت کشورها و ملت های مسلمان را کمرنگ کرد و در طول سالیان متمادی به مبارزه با این رژیم ادامه دادند.
بر اساس گزارش سازمان ملل، رژیم صهیونیستی تنها در سال 2021 341 فلسطینی را به شهادت رساند و 17893 فلسطینی را زخمی کرد. رژیم همچنین به طور سیستماتیک کودکان فلسطینی را در طول سال های اشغال می کشت. تنها در سال 2021، 86 کودک فلسطینی کشته شدند که بالاترین رقم از سال 2014 است.
رژیم صهیونیستی تنها در تجاوز 12 روزه خود به نوار غزه در اردیبهشت 2021، 256 فلسطینی از جمله 66 کودک و 40 زن را به شهادت رساند که 13 نفر از آنها اعضای خانواده بودند.
این تنها بخشی از تجاوزات رژیم صهیونیستی، جنایات سیستماتیک، روحیه توسعه طلبانه و رویکرد نژادپرستانه رژیم صهیونیستی علیه ملت فلسطین است که با حمایت همه جانبه دولت آمریکا و سکوت و حمایت حاکمان این رژیم انجام شد. منطقه، از جمله آل خلیفه. و سیستم های آل نهیان
در یک رویکرد سازش، توافقنامه شهرک بین امارات و بحرین با رژیم صهیونیستی در 15 سپتامبر 2020 با حضور دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا به طور رسمی امضا شد و دو کشور کوچک عربی خلیج فارس دارای روابط متعددی هستند. سپس صهیونیست ها مراکش و سودان را به آنها ملحق کردند.
توافق عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی که به «توافق ابراهیمی» معروف است، در کشورهای عربی و اسلامی با عنوان «توافق شرم» یاد می شود.

دیدگاهتان را بنویسید