ویروس منحوس هنوز فعال است/ عادی‌انگاری سمنانی‌ها عامل نگرانی

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سمنان، گر چه توسعه روند واکسیناسیون نویدی برای کاهش آمار ابتلا به بیماری است اما نباید احساس کرد که ویروس از بین رفته است.

برای رسیدن به ایمنی جمعی باید حداقل دوتا سه هفته از تزریق دوز دوم واکسن کرونا بگذرد و رسیدن به این مرحله به هفته‌ها زمان نیاز دارد و مردم باید تا آن زمان همچنان پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند و ماسک بزنند تا از شر این ویروس در امان باشند.

پایین بودن آمارهای ابتلا در اکثر استان‌ها نیز اگر چه مطلوب است اما این روند باثبات نبوده و همچنان شکننده است و با کوچک‌ترین بی‌احتیاطی‌ها و عادی انگاری بستر برای بروز پیک 6 فراهم می‌شود.

احتمال شکل‌گیری پیک ششم در اوایل دومین ماه پاییز 1400 نیز کارشناسان هشدار لازم را داده‌اند و اظهار داشتند بر اساس رفتار ویروس در پیک‌های گذشته و البته مقایسه‌های آماری از ابتدای مهرماه امسال احتمال شکل‌گیری پیک ششم در دو هفته آینده بسیار جدی‌تر شده است.

آمارهای ابتلا به ویروس کرونا در استان سمنان فراز و فرود دارد به‌نحوی‌که در یک روز آمارها بالا بوده و در روز دیگر روند کاهشی دارد و در روز بعد مجدداً آمار اندکی افزایشی می‌شود که این فراز و فرود نشان‌دهنده این است که باید بسیار درباره این ویروس با احتیاط بود.

نوید دانائی رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در سمنان، اظهار داشت: از ابتدای بروز و شیوع بیماری کرونا تاکنون 43 هزار و 671 بیمار مبتلا به کرونا مورد مثبت بیماری کرونا بر اساس معیارهای تشخیصی آزمایشگاهی PCR در مجموعه تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان شناسایی شده‌اند.

وی با اشاره به تعداد افراد بستری شده با تشخیص قطعی بیماری کرونا گفت: در 24 ساعت گذشته تعداد 22 بیمار جدید مبتلا به کرونا در سمنان بستری شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان گفت: میزان مبتلایان به بیماری کرونا در روز دوشنبه 33 بیمار عنوان کرده بود.

جدیدترین اخبار کرونا در ایران| رشد 44 درصدی نرخ ابتلا نسبت به اول هفته/ هر6 دقیقه یک فوتی و 10 مبتلا در یک دقیقه/ دو هفته طلایی را دریابیم + نقشه و نمودارجدیدترین اخبار کرونا در ایران| فراز و فرودهای معنادار آمارها / رفع محدودیت‌ها به معنی پایان همه‌گیری نیست + نقشه و نمودارجدیدترین اخبار کرونا در ایران| واقعیت همه‌گیری در رنگ‌بندی شهرستان‌ها/ وضعیت فعلی بسیار شکننده است+ نقشه و نمودار

وی در پایان تاکید کرد: این آمارها اگر چه کاهشی است اما نباید به آن دلخوش بود و هرگونه عادی ‌انگاری می‌تواند مشکل آفرین باشد.

انتهای پیام/363/ی

source article

دیدگاهتان را بنویسید