پادشاه اردن در دیدار با گانز بر لزوم حفظ صلح در سرزمین های فلسطینی تاکید کردباشگاه خبرنگاران جوانبنی گانتز وزیر جنگ اسرائیل برای دیدار با ملک عبدالله دوم به اردن سفر کرد. پادشاه اردن در این دیدار بر لزوم حفظ صلح همه جانبه در سرزمین های فلسطینی و اتخاذ تمامی اقدامات لازم در این زمینه تاکید کرد.

خبرگزاری سما نوشت: وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در توئیتی پس از این دیدار از تعمیق روابط راهبردی با اردن در دولت فعلی این کشور استقبال کرد و همچنین در مورد مسائل امنیتی و سیاسی با مقامات اردن رایزنی کرد.

گمانه زنی ها حاکی از آن است که سفر این روزهای وزیر جنگ رژیم صهیونیستی به اردن نیز به تنش بین این رژیم و گروه های فلسطینی مرتبط است.

این دیدار زمانی برگزار می شود که رژیم صهیونیستی یکشنبه گذشته مناطقی در نوار غزه را با استفاده از جنگنده ها و توپخانه خود بمباران کرد. ساکنان غزه در این حملات آسیبی ندیدند و فقط خسارات مالی باقی ماند.

تنش بین گروه های مقاومت و ارتش رژیم اخیرا به دلیل وضعیت بد جسمانی یک اسرای فلسطینی تشدید شده است. حتی جنبش جهاد اسلامی نیز شهادت این اسیر را اعلام جنگ از سوی رژیم صهیونیستی اعلام کرده است. با وجود هشدارهای گروه های مقاومت صهیونیستی، هشام ابو حوش که 141 روز اعتصاب غذای او 30 کیلوگرم وزن داشت، آزاد نشد.

در همین راستا شنبه گذشته دو موشک از غزه به سواحل رژیم اشغالگر صهیونیستی اصابت کرد که به گفته برخی کارشناسان هشداری جدی برای این رژیم بود. ابوحبش سرانجام پس از 141 اعتصاب غذا صبح امروز (چهارشنبه 15 دی) آزاد شد. محمد شلاچ، رهبر جنبش جهاد فلسطین در فلسطین در گفت و گو با المیادین گفت که صهیونیست ها مصمم به تعلیق هشام ابو حوش بودند، اما شکست خوردند. بدین ترتیب با آزادی ابو حوش، پیروزی دیگری برای گروه های فلسطینی حاصل شد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید