پاریس: پوتین هیچ نشانه ای از آماده شدن برای حمله به اوکراین نشان نداد


به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری فارس، یک مقام ریاست جمهوری فرانسه گفت ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه شنبه شب در تماس تلفنی با امانوئل مکرون همتای فرانسوی خود هیچ نشانه ای از آمادگی برای حمله به اوکراین از خود نشان نداده است.

پس از اینکه مکرون و پوتین نزدیک به 90 دقیقه تلفنی صحبت کردند، یکی از مقامات الیزه به خبرنگاران گفت: «ما هیچ نشانه ای در مورد رئیس جمهور پوتین نمی بینیم که می خواهد حمله کند.

به گزارش رویترز، یک مقام فرانسوی که نام و سمتش فاش نشده است، توضیح داد: «با این حال، ما در مورد مشاغل بسیار مراقب هستیم. [نظامی] ما در روسیه هستیم تا جلوی بدترین ها را بگیریم.»

وی افزود: پاریس به اتباع فرانسوی توصیه می کند که از سفر به اوکراین خودداری کنند و در صورت تمایل کارکنان سفارت و خانواده هایشان کشور را ترک کنند.

بر اساس این گزارش، یک مقام فرانسوی گفته است که سفیر پاریس در کیف وضعیت حدود هزار شهروند فرانسوی در اوکراین را که بسیاری از آنها دارای تابعیت دوگانه هستند، بررسی خواهد کرد.

حدود دو ماه پیش، رسانه های آمریکایی با اشاره به استقرار 100 هزار نیروی روسی در مرز اوکراین، شروع به جاسوسی و گزارش از احتمال تهاجم روسیه به اوکراین در اوایل سال جاری کردند که تنش ها را در شرق اروپا تشدید کرد. با این حال، روسیه پیشنهاداتی را برای کاهش تنش های غرب با اوکراین به منظور تضمین امنیت غرب ارائه کرده است، از جمله عدم گسترش ائتلاف نظامی ناتو به مرزهای خود و خروج نیروهای ناتو از منطقه.

ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت خارجه روسیه شنبه شب گفت که اوکراین مملو از تسلیحات ناتو است و افزود که داستان های حمله روسیه به اوکراین در آستانه هماهنگی در واشنگتن است. (جزئیات بیشتر)

انتهای پیام/
این را برای صفحه اول پیشنهاد دهید

دیدگاهتان را بنویسید