پاسخ اداره ورزش اصفهان به شکایات رئیس وزنه برداری


به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، حمید محمدی رئیس هیئت وزنه برداری استان اصفهان هفته گذشته در گفت وگو با خبرنگار فارس از مسئولان ورزش اصفهان گلایه کرد. (اینجا بخوانید)

وی با اشاره به اینکه بستری برای شناسایی استعدادهای نوجوانان فراهم شده است، تصریح کرد: کارهای انجام شده، لیست ها و اسامی به فدراسیون اعلام شده است، اما بحث کلان باید وزارت ورزش را درگیر کند و حمایت داشته باشد؛ اما در این زمینه باید به فدراسیون فوتبال توجه شود. برای هر مسابقه نامه ای به اداره کل می فرستادند که حداقل برای تماشا بیایند اما یک مسئول حاضر نشد بیاید.

محمدی ادامه داد: مگر اینکه در اصفهان چندین مدال و ورزش المپیکی نداشته باشیم حتی مربی تیم ملی وزنه برداری اصفهانی است. باید چند وزنه بردار دیگر مانند مرادی، معتمدی، جمالی، موینی و شریفی پیدا شود تا حمایت عمومی شود.»

این اداره کل از ابتدای سال تاکنون به یک پرسنل حقوق نگرفته است

رئیس هیئت وزنه برداری استان اصفهان با بیان اینکه سکوی استعدادیابی ساخته شده اما هیچ اتفاقی نمی افتد، تصریح کرد: قول پرداخت ماهیانه به این ورزشکاران را دادند اما پرداختی صورت نگرفت. این وزنه برداران در حدود 14 سالگی استعداد داشتند اما در حال حاضر کارایی لازم را ندارند چون ما توجه نکردیم.

وی با اشاره به اینکه از اوایل دهه 1400 تاکنون این اداره کل هیچ گونه حق پرسنلی پرداخت نکرده است، خاطرنشان کرد: در حال حاضر 5 نفر از استان در تیم ملی و 14 نفر در سایر لیگ ها عضویت دارند اما اعتباری نمی بینند و بودجه ای نیز وجود ندارد. اختصاص داده شده است.

محمدی در خصوص حمایت از ملی پوشان اصفهانی گفت: رسول معتمدی با وزنه 102 کیلوگرم نفر اول جهان است. در جامعه وزنه برداری کمیته ملی المپیک او را نفر اول اعلام کرد اما از او حمایت نشد. فقط در طول مسابقات از یک قیم درخواست حضور دارند.

قهرمان ملی موتورسیکلت در کجای دنیا تمرین می کند؟

رئیس هیئت وزنه برداری استان اصفهان با اشاره به اینکه از زمان قهرمانی تا کنون هیچ تکریم و تجلیل از معتمدی صورت نگرفته است، گفت: وی کارهای فراملی انجام داده، پرچم کشور و سرود ملی کشور در کشور دیگری برافراشته شده است. در این شرایط تحریم و فشار بیگانگان، وقتی جوانی این کار ارزشمند را انجام می دهد، حداقل مسئولان باید از او حمایت کنند، از او حمایت معیشتی، کاری و زندگی کنند.

وی ادامه داد: معتمدی با موتورسیکلت به تمرین می رود که در دنیا قهرمان کشور با موتورسیکلت به تمرین می رود؛ در حالی که با موتور سیکلت به تمرین می پردازد. در حال حاضر پایتخت وزنه برداری ایران لنجان است اما هیچ یک از مسئولان به این کشور سفر نکرده اند و فقط همه قول داده اند.

محمدی گفت: بعد از بازی های آسیایی هیچ تعریفی از معتمدی نشد، فقط بعد از المپیک قول حمایت دادند. بلایی که بر سر سهراب مرادی آوردی به دیگران نرسان. به ورزش برسید، استعدادها می سوزند.

از اول سال 60 میلیون برای وزنه برداری داده ایم

حسین زیبای معاون توسعه ورزش اداره کل ورزش و جوانان اصفهان درباره مصاحبه اخیر رئیس هیئت وزنه برداری اصفهان به خبرنگار فارس گفت: فراهم شود.

وی افزود: متولی وزنه برداری استان اصفهان به جای مقصر دانستن اداره کل و دویدن رو به جلو باید پاسخ دهد که در حمایت از قهرمانان و برگزیدگان و توسعه کمی و کیفی این رشته ورزشی چه اقداماتی انجام داده است.

زیبایی گفت: اداره کل ورزش و جوانان اصفهان در سال گذشته و امسال وارد عمل شد. سال گذشته یک واحد مسکونی توسط خیریه به سهراب مرادی قهرمان المپیک اهدا شد و با تلاش اداره کل ورزش و جوانان در مراسمی به مناسبت کسب سهمیه المپیک مبلغ 50 میلیون تومان به سهراب مرادی اهدا شد. یاد او را گرامی می دارند.

معاون توسعه ورزش اداره کل ورزش و جوانان استان اصفهان ادامه داد: 20 میلیون تن برای تجهیز سالن وزنه برداری لنجان از طریق اداره ورزش و جوانان شهرستان لنجان اهدا شد. بزرگترین سالن وزنه برداری کشور در کنار هیئت وزنه برداری به صورت رایگان ارائه می شود.

وی خاطرنشان کرد: پس از کسب مدال طلای جهان توسط رسول معتمدی مبلغ 20 میلیون تن به وی اهدا شد که طی 3 برنامه مبلغ حدود 20 میلیون تن به یکتا جمالی اهدا شد.

زیبائی یادآور شد: سال گذشته 240 میلیون تومان و امسال 60 میلیون تومان به هیئت وزنه برداری کمک شد و اسناد واریزی موجود و در اختیار فارس نیوز قرار گرفت، اما رئیس هیئت وزنه برداری اعلام کرد که ریالی پرداخت نشده است.

معاون توسعه ورزش اداره کل ورزش و جوانان استان اصفهان در پایان گفت: شکایات متعددی از جانب پیشکسوتان و ورزشکاران برای ارائه آن به اداره کل ورزش و جوانان استان اصفهان ارسال شد و تلاش کردیم مشکلات را حل کنیم. مشکل اما همچنان ادامه دارد: «او باید در مجمع عمومی فوق‌العاده هیئت وزنه‌برداری از این موضوع دفاع کند.

انتهای پیام/ 63090 / آ /




این را برای صفحه اول پیشنهاد دهید

دیدگاهتان را بنویسید