پاسخ ایران به نسخه صهیونیستی برجام


به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، «سعید مهدی حسینی آل مارتین» کاردار سفارت جمهوری اسلامی ایران در لندن به درخواست سفیر رژیم صهیونیستی برای فرماندهی در انگلیس درباره توافق هسته ای پاسخ داد.

«تیپی هوتوری» سفیر رژیم صهیونیستی در انگلیس روز پنجشنبه در روزنامه دیلی تلگراف از دولت انگلیس خواست توافق هسته ای با ایران را رد کند.

وی در این یادداشت نوشت: توافق هسته ای ارائه شده به ایرانی ها توافق خطرناکی است که واشنگتن و لندن را به اندازه تل آویو و اورشلیم تهدید می کند.

سید مهدی حسینی متین در صفحه توئیتر خود به این خبر واکنش نشان داد و نوشت: مطالبات زیانبار سفیر رژیم صهیونیستی در لندن بار دیگر نشان می دهد که این رژیم نامشروع نمی تواند بقیه منطقه و جهان را تحمل کند، صلح و ثبات در منطقه. رژیم حتی نمی تواند مدعی حاکمیت بریتانیا بر توافق هسته ای باشد [را تحمل کند.]»

وی در ادامه نوشت: این رژیم تروریستی مبتنی بر اشغالگری و نقض قوانین بین‌المللی، سابقه چندین دهه اتهامات واهی علیه برنامه صلح‌آمیز هسته‌ای ایران را دارد. پیوسته اند.

در چند سال گذشته کشورهای غربی به رهبری آمریکا و رژیم صهیونیستی ایران را به دنبال اهداف نظامی در برنامه هسته ای این کشور متهم کرده اند. ایران این ادعاها را به شدت رد می کند.

ایران تاکید کرد که ایران به عنوان یکی از امضاکنندگان معاهده منع گسترش سلاح‌های هسته‌ای (NPT) و عضو آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، حق دستیابی به فناوری هسته‌ای برای مقاصد صلح‌آمیز را دارد.

علاوه بر این، بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی چندین بار از تأسیسات هسته‌ای ایران بازدید کرده‌اند، اما هیچ‌گاه مدرکی مبنی بر منحرف شدن برنامه انرژی هسته‌ای صلح‌آمیز این کشور برای اهداف نظامی پیدا نکرده‌اند.

همچنین در سال 2015، ایران با کشورهای موسوم به بلوک 1+5 برای حل تنش‌های مربوط به برنامه هسته‌ای خود قراردادی منعقد کرد.

علیرغم اینکه آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به تمام تعهدات خود پایبند بوده، دولت آمریکا به‌طور یکجانبه از این توافق خارج شد.

انتهای پیام/
صفحه اول این مقاله را توصیه کنید

دیدگاهتان را بنویسید