پاکستان: تنها راه حل مشکل افغانستان گفت‌وگو با طالبان است

– اخبار بین الملل –

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، «معید یوسف» مشاور امنیت ملی پاکستان با اشاره به مشکل افغانستان اظهارداشت که گفت‌وگو با طالبان را تنها راه حل مشکلات می‌دانیم و از آن عقب نشینی نخواهیم کرد زیرا منافع و ثبات ما و امنیت منطقه در آن است.

وی با اشاره به خروج نیرو‌های خارجی از افغانستان نیز گفت که استراتژی راه حل غیرنظامی می‌توانست جهان غرب را از شرمندگی در قبال موضوع افغانستان نجات دهد، اما آن‌ها با نادیده گرفتن مواضع پاکستان 20 سال جنگ بدون پیروزی و شرم آور را ادامه دادند.

یوسف افزود که تصمیم پاکستان برای مخالفت با در اختیار قرار دادن پایگاه‌های نظامی به آمریکا یا کشور‌های دیگر انتقادات زیادی را برانگیخت و بسیاری آن را اشتباه تلقی کردند.

وی ادامه داد که اما دولت اسلام آباد با عبرت گرفتن از سیاست‌های اشتباه گذشته الگوی جدیدی را مطرح کرده است که بر اساس آن پاکستان هرگز در جنگ و درگیری‌های متعلق به دیگران شرکت نمی‌کند.

پاکستان: جامعه جهانی، طالبان را به عملی شدن تعهداتش ترغیب کنداسلام‌آباد پروازهای میان افغانستان و پاکستان را متوقف کرد

مشاور امنیت ملی پاکستان تاکید کرد: آمریکا نمی‌تواند همچون گذشته با نفوذ و تسلط فردی برای رسیدن به اهداف خود از پاکستان سوء استفاده کند بلکه در حال حاضر دولت، نهاد‌های نظامی و اطلاعاتی بصورت منسجم تحت حمایت یکدیگر هستند.

به گزارش جمهور، پاکستان در کنار روابط عالی با چین خواهان توسعه مناسبات با آمریکا است، اما این امر مشروط به این است که واشنگتن روابط خود با اسلام آباد را از دید افغانستان، هند یا چین ارزیابی نکند؛ پاکستان خواهان روابط مبتنی بر احترام و منافع متقابل است.

انتهای پیام/.

source article

دیدگاهتان را بنویسید