پاکستان: طالبان اطمینان داده که از خاک افغانستان تهدید نمی‌شویم

– اخبار بین الملل –

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، «منصور احمد خان» سفیر پاکستان در کابل در پاسخ به جریان مذاکرات صلح این کشور با نمایندگان «تحریک طالبان پاکستان» به میانجیگری طالبان افغانستان گفت: «نمی‌توانم این موضوع را تایید و یا تکذیب کنم».

وی در پاسخ به اینکه آیا پاکستان مذاکرات با تحریک طالبان پاکستان را به دلیل عدم اقدام طالبان افغانستان علیه آن‌ها آغاز کرده است، گفت: دولت طالبان در هیچ مرحله‌ای نگفته است که از تحریک طالبان پاکستان محافظت می‌کند یا به آن‌ها پناه می‌دهد. آن‌ها در همه مرحله‌ها به ما اطمینان داده‌اند که هیچ گروهی اجازه استفاده از خاک افغانستان علیه پاکستان را نخواهد داشت.

احمد خان با تاکید بر اینکه طالبان اجازه استفاده از خاک افغانستان علیه پاکستان و یا دیگر کشورها را نخواهد داد، به «اکسپرس تریبون» گفت: دولت طالبان به ما اطمینان داده که علیه پاکستان اقدامی نخواهد شد.

این در حالی است که «ذبیح الله مجاهد» سخنگو و سرپرست وزارت اطلاعات و فرهنگ طالبان چندی قبل گفته بود: دولت پاکستان باید مشکل تحریک طالبان این کشور را حل کند. آنها مشکل افغانستان نیستند.

وی به «جئونیوز» گفته بود که تحریک طالبان پاکستان، مشکل دولت اسلام‌آباد است و باید توسط مقام‌های این کشور حل شود، علمای پاکستان و رهبران مذهبی این کشور باید در مورد قانونی یا غیرقانونی بودن جنگ تصمیم بگیرند و استراتژی تدوین کنند.

رایزنی هند و آمریکا درباره تهدیدها از خاک افغانستانطالبان: داعش توانایی تهدید از خاک افغانستان علیه کشورهای منطقه را ندارداز خاک افغانستان تهدیدی علیه پاکستان صورت نمی‌گیرد

سخنگوی طالبان اظهارداشت که طالبان افغانستان مصمم است تا از خاک کشورشان برای فعالیت های تروریستی علیه دیگر کشورها استفاده نشود.

مجاهد تاکید کرده بود که موضع اصولی ما این است که به هیچ کس اجازه نمی‌دهیم از خاک افغانستان برای از بین بردن صلح در یک کشور خارجی استفاده کند.

انتهای پیام/.

source article

دیدگاهتان را بنویسید