پایانه های مرزی بازرگان و رازی جزو سه پایانه پرتردد مسافری بین المللی کشور هستند.پنجمین جلسه رهبری اجرایی کمیسیون ایمنی حمل و نقل آذربایجان غربی در سال جاری به ریاست معاون امور عمرانی استاندار و دبیرکل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان در سالن شهید عطای استان آذربایجان غربی برگزار شد.

ارسلان شکری مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی در این نشست گفت: طبق آمار از شروع طرح نوروزی مصادف با 25 اسفند 1392 تا پایان 13 فروردین 1390 امام زمان (عج) فرودگاه بین المللی خمینی شلوغ ترین ترمینال مسافربری کشور بود. پس از آن، پایانه مرزی بازرگان و پایانه مرزی رازی در استان آذربایجان غربی بیشترین حجم تردد مسافر بین المللی را در کشور به خود اختصاص دادند.

وی می گوید: در این مدت در مجموع ده میلیون و 284 هزار دستگاه خودرو در محورهای استان جابجا شد که نسبت به سال قبل 35 درصد رشد داشته است.

شکری گفت: از ابتدای اجرای طرح نوروزی تا پایان 14 فروردین ماه امسال حجم تردد ورودی و خروجی از استان بالغ بر یک میلیون و 550 هزار دستگاه خودرو بوده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 21 درصد افزایش داشته است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی گفت: در مدت زمان ذکر شده یک هزار و 690 دستگاه خودروی عمومی مسافر را به خارج از کشور جابجا کرده اند که نشان دهنده افزایش 16 درصدی تردد مسافر در پایانه های مسافربری نسبت به مدت مشابه سال گذشته است.

دبیر کمیسیون ایمنی حمل و نقل استان گفت: در مدت زمان تعیین شده بیش از 220 هزار مسافر از پایانه های مرزی استان تردد کردند و پایانه های مرزی استان 12 هزار نفر است.

شکری گفت: از ابتدای طرح نوروزی تا 14 فروردین ماه سال جاری، 2 هزار و 484 ناوگان باری و مسافری بازدید و 86 مورد تخلف به کمیسیون های مواد 11 و 12 ارجاع شد.

این مقام مسئول گفت: با توجه به اهمیت برنامه ریزی نوروزی علاوه بر تقویت نظارت و بازرسی از مجتمع های خدماتی، پایانه های مسافربری، شرکت ها و ناوگان حمل و نقل عمومی و حضور و گشت زنی مستمر راهداران در محورهای مواصلاتی منطقه. و تضمین سفر برای مسافران ایمن است، در این 5 جلسه کمیسیون ایمنی حمل و نقل در طول سال برگزار شد.

دیدگاهتان را بنویسید