پایگاه‌های واکسیناسیون خراسان رضوی به 60پایگاه رسید

– اخبار استانها –

حمیدرضا رحیمی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم درمشهد مقدس اظهارداشت: تعدادبیماران بستری در 24 شهریور ماه امسال حدود هزار و 800 نفر بود و روند ابتلا، بستری‌ و فوت ناشی از کرونا در این استان همچنان رو به کاهش است.تعداد بستری‌ شدگان روزانه در خراسان رضوی نیز به 230 نفر رسیده که نسبت به هفته گذشته 110 نفر کاهش داشته است.

وی افزود: از بیماران کرونایی بستری شده در بیمارستان‌های خراسان رضوی 850 نفر در مناطق زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد در 15 شهرستان این استان تحت درمان هستند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی مشهد تصریح کرد:در حال حاضر 363 نفر از بیماران مبتلا به کووید 19 بدحال و در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌های خراسان رضوی بستری هستند.

وضعیت شیوع کرونا در استان کرمان همچنان "شکننده" است/ عدم مراجعه بیش از 40درصد جمعیت استان برای دریافت واکسنآمار کرونا در ایران| فوت 280 نفر در 24 ساعت گذشتهتابستان تلخ کرونایی برای خراسان شمالی؛ چند نفر در این تابستان قربانی کرونا شدند؟ + فیلم

رحیمی گفت: 80 درصد جمعیت 6 میلیون و 870 هزار نفری خراسان رضوی زیرپوشش خدمات دانشگاه علوم پزشکی مشهد هستند و دانشگاه‌های علوم پزشکی سبزوار، گناباد، تربت‌حیدریه و دانشکده‌های پزشکی نیشابور و تربت‌جام نیز جمعیت این استان را زیرپوشش خدمات‌ بهداشتی و درمانی دارند.

وی با بیان این مطلب که تعداد مراکز و پایگاه‌های واکسیناسیون در مناطق زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد به 60 مورد افزایش یافته است افزود: از این تعداد 44 مرکز به صورت تجمیعی و با همکاری سایر سازمان ها و نهادها در شهرهای مشهد، فریمان، سرخس، قوچان، چناران، کلات، طرقبه و شاندیز، خواف، کاشمر، گلبهار، بردسکن، خلیل آباد، تایباد راه اندازی شده است.

رحیمی گفت: محدودیت سنی برای دریافت واکسن در مناطق زیر پوشش این دانشگاه برداشته شده است و تمامی افراد بالای 18 سال می‌توانند برای انجام واکسیناسیون اقدام کنند در حال حاضر ظرفیت واکسیناسیون به بیش از 120 هزار دوز در روز رسیده است که این امر موجب افزایش خدمات رسانی به گروه‌های هدف شده است.

انتهای پیام/281/س

source article

دیدگاهتان را بنویسید