پرداخت 50 میلیارد ریال از مطالبات مرکز پزشکی همدان


سعید فرجی در گفت وگو با خبرنگار فارس در همدان از پرداخت 50 میلیارد و 438 میلیارد ریال بابت مطالبات موسسات خصوصی و مراکز درمانی استان خبر داد و گفت: این مبلغ مربوط به مطالبات موسسات درمانی است. و مراکز در ژانویه.

وی با بیان اینکه 6 میلیارد و 680 میلیون ریال بابت مطالبات آزمایشگاهی و 10 میلیارد و 582 میلیون ریال بابت مطالبات کلینیک خصوصی پرداخت شد، خاطرنشان کرد: بابت مطالبات مرکز تصویر 5 میلیارد و 122 میلیون ریال، مطالبات مراکز فیزیوتراپی یک میلیارد و 257 میلیون ریال و 26 مورد. میلیارد و 797 میلیون ریال از مطالبات داروخانه های استان.

مدیرکل بیمه سلامت استان همدان پرداخت به موقع مطالبات را یکی از مزایای فرآیندهای الکترونیکی بیمه سلامت دانست و افزود: با اجرای کامل نسخه و نسخه الکترونیکی، سازمان های بیمه گر می توانند مطالبات موسسات و مراکز درمانی را پرداخت کنند. سریعتر

وی ادامه داد: دسترسی سریع و به روز به آمار و اطلاعات و امکان مدیریت و کنترل هزینه ها و افزایش بهره وری از دیگر مزایای بسیار مهم الکترونیک نویسی است.

فرجی با تاکید بر اینکه نسخه نویسی الکترونیک گام مهمی در ایجاد پرونده الکترونیکی پزشکی است، گفت: با ایجاد پرونده الکترونیک سلامت از مراجعه غیرضروری به مراکز درمانی جلوگیری می شود و با استقرار سامانه ارجاع و تکمیل بسته کامل خدمات الکترونیکی بیمه شدگان کمترین هزینه را خواهند داشت و به بالاترین سطح خدمات دسترسی خواهند داشت.

وی گفت: انتظار داریم با تسریع در پرداخت مطالبات پزشکان، موسسات و مراکز درمانی شاهد افزایش کمی و کیفی خدمات بهداشتی و درمانی و افزایش سطح رضایتمندی مردم باشیم.

انتهای پیام/89026/
این را برای صفحه اول پیشنهاد دهید

دیدگاهتان را بنویسید