پروازهای محدود گرگان – نجف در ایام اربعین حسینی برقرار می‌شود

– اخبار استانها –

ذوالفقار امیرشاهی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در گرگان اظهارداشت: گلستان یکی از شاخص‌ترین استان‌هاست که بسترهای بسیار زیادی در زمینه اقتصادی، سیاسی و ارتباطات بین المللی را داراست و یکی از راه‌های به فعلیت رساندن این ظرفیت‌ها، برقراری زمینه مراودات بین المللی است.

وی با تاکید بر توسعه مناسبات با کشورهای همسایه گفت: از ابتدای فروردین ماه امسال پرواز گرگان -آکتائو راه اندازی شد و شاهد استقبال مردم به ویژه قزاق‌های مقیم استان هستیم که تاثیر زیادی در توسعه مناسبات با قزاقستان و کشورهای آسیای میانه دارد.

وی بیان داشت: در همین راستا پرواز دیگری بین گرگان – استانبول در حال پیگیری و تمهید مقدمات آن هستیم و به زودی این پروازها برقرار خواهد شد. ظرفیت‌های زیادی برای توسعه مناسبات خارجی با کشور ترکیه وجود دارد که برقراری پرواز مستقیم و تسهیل در تردد مردم، گردشگران و تجار به نفع استان خواهد بود.

تفاوت چشمگیر "قیمت پرواز اربعین" با قیمت اعلام شده مصوب به دلیل عدم نظارتایران مجوزهای پروازی هواپیمایی العراقی را باطل کرد+ سندقیمت‌های جدید بلیت پروازهای اربعین اعلام شد/ تهران ـ نجف، 5میلیون تومان؛ مشهد ـ نجف 6میلیون تومان

امیرشاهی همچنین گفت: در ایام اربعین نیز چند پرواز چارتری بین گرگان و نجف به طور موقت برقرار شود تا در تردد زائران تسهیل شود. پیگیری‌های لازم در حال انجام است و امیدواریم این تلاش‌ها به ثمر بنشیند.

وی تاکید کرد: علاوه بر ایام اربعین ما در تلاش هستیم سومین پرواز بین المللی از گرگان به مقصد نجف یا بغداد برقرار شود.

وی افزود: امیدواریم بتوانیم از ظرفیت فرودگاه بین‌المللی گرگان برای توسعه مراودات بین‌المللی استفاده کنیم. از ظرفیت‌های به وجود آمده علاوه بر گلستان استان‌های دیگر مانند خراسان شمالی، مازندران سمنان و غیره نیز می‌توانند بهره‌مند شوند.

انتهای پیام/581/ ع

source article

دیدگاهتان را بنویسید