پروژه‌های محرومیت‌زدایی بسیج سازندگی به بیش از 15 هزار مورد رسید

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، سردار محمد زهرایی در جمع مسئولین گروه های جهادی استان مرکزی با اشاره به فعالیت گروه‌های جهادی اظهار داشت: جهادگران از جمله اقشاری هستند که منتظر ابلاغ و حکم نبوده و هرجا مردم نیاز به کمک داشته باشند در همان جا حضور خواهند داشت، همین روحیه جهادی سبب شد تا معدل 8200 پروژه محرومیت‌زدایی سال‌های قبل با رشدی دو برابری به بیش از 15 هزار پروژه برسد.
وی افزود: این درحالیست که براساس فرمایشات فرماندهی معظم کل قوا و انتظارات معظم‌له از گروه‌های جهادی، درکنار گسترش کمی کار جهادی شاهد کیفی شدن اقدامات باشیم و باید بتوان آمار 42 هزار گروه جهادی در کشور را رشد کمی و کیفی داد.

زهرایی ادامه داد: حمایت از گروه های جهادی یکی از اقدامات مهم‌ بسیج سازندگی است که به طور همه جانبه باید اتفاق بیفتد و آن چنان که در عرصه‌های دفاعی و موشکی کشور ما پیشرو بوده و حرف‌های بسیاری برای گفتن دارد با دارا بودن هشتصد هزار نفر در قالب 42 هزار گروه جهادی یک عرصه مهم و دارای حرف‌های بسیار برای گفتن است.

رئیس سازمان بسیج سازندگی با اشاره به ساختار گروه‌های جهادی گفت: ساختار بسیج سازندگی وظیفه حمایتی و اقدامات سلسله مراتبی را دارد ، شوراهای جهادی و مجمع جهادگران بازوی هدایتی و تسهیل گری در امور را انجام می دهند و قرارگاه جهادگران دال مرکزی آن عملیات است و امروز تجهیز قرارگاه های جهادی با مدیریت جهادگران در دستور کار است.

بسیج سازندگی 720پروژه عمرانی کوچک و متوسط در استان مرکزی اجرا کردرئیس سازمان بسیج سازندگی در اراک: عرصه مبارزه با فقر باید همانند دوران دفاع مقدس به مردم سپرده شود/ سرداران جنگ امروز گروه‌های جهادی هستند

ایجاد 1500 فرصت شغلی در استان مرکزی

«امید محترمی» رئیس سازمان بسیج سازندگی استان مرکزی نیز با اشاره به اقدامات گروه‌های جهادی استان اظهار داشت: استان مرکزی در زمینه ایجاد اشتغال با استفاده از سه ظرفیت مهم صندوق‌های قرض‌الحسنه، ارائه تسهیلات و آموزش و توانمندسازی برای 950 نفر در یک سال گذشته فرصت شغلی ایجاد کرده و تا پایان سال هم شاهد شکل‌گیری هزار و 500 فرصت شغلی در استان مرکزی می‌شویم.
وی افزود: بسیج سازندگی استان مرکزی در قالب 50 تعاونی و 680 صندوق قرض‌الحسنه بیش از 28 هزار نفر از جمعیت استان را در ساختار و سازمانی مشخص سازماندهی کرد و در زمینه تحقق اقتصاد مردمی نقش‌آفرینی می‌کند.

مسئول بسیج سازندگی استان مرکزی ادامه داد: بیش از هزار و 250 گروه جهادی و حدود 24 هزار جهادگر بسیجی در زمینه‌های مختلف در استان مرکزی خدمت می‌کنند و از هیچ تلاشی برای خدمت به مردم دریغ نمی‌کنند.

محترمی عنوان کرد: بسیج سازندگی استان در یک سال و نیم گذشته با اجرای 720 پروژه عمرانی کوچک و متوسط به ارزش 90 میلیارد تومان در زمینه رفع مشکلات مردم و محرومان نقش‌آفرینی کرده و با تمام توان در این مسیر حرکت می‌کنیم.
انتهای پیام/713/س

source article

دیدگاهتان را بنویسید