پروژه آبرسانی به 4 شهر کهگیلویه و بویراحمد فعال است

– اخبار استانها –

سید محمد موحد در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در یاسوج ، اظهار داشت: پروژه آبرسانی از سد کوثر به چهار شهر دهدشت، سوق، چرام و لنده پس از گذشت 52 ماه 32 درصد پیشرفت فیزیکی داشته زیرا در سال‌های اخیر این پروژه به نوعی غیر فعال بوده است.

وی عنوان کرد: پروژه آبرسانی از سد کوثر به چهار شهر دهدشت، سوق، چرام و لنده و روستاهای اطراف با جمعیت 240 هزار نفر شامل 153 هزار نفر شهری و 87 هزار نفر روستایی با هدف تامین 16 میلیون و 940 هزار مترمکعب کلنگ‌زنی شده است.

موحد ابراز کرد: پروژه آبرسانی به 4 شهر در سال 98 تنها 35 میلیارد تومان اعتبار داشت که در مجموع از این میزان اعتبار 1.2 آن تخصیص یافت ولی اعتبارات امسال آن با وجود افزایش چندین برابری اعتبار پیش بینی شده، 40 درصد تخصیص داشته است.

نایب رئیس کمیسیون قضایی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: با توجه به رایزنی‌ها و پیگیری‌هایی انجام شده قسمتی از لوله‌ها انتقال یافته و قسمتی در حال ساخت است و در بخش دیگری در حال انتقال لوله‌ها هستند که به زودی عملیات لوله گذاری انجام خواهد شد.

موحد یادآور شد: مهمترین مسئله‌ آبرسانی لیکک، مشکلات پیمانکار در حوزه‌ بهبهان بود به‌ طوری که کاری غیر کارشناسی انجام شده بود و حالا ما باید جوابگوی آن باشیم و در جاهای مختلف عبور لوله، معارضان و موانع قانونی دارد ولی با پیگیری و تلاش‌هایی که صورت گرفت.

وی ادامه داد: در جلسات فشرده‌ای که با فرماندار، نماینده‌ بهبهان و مجموعه‌ ادارات مربوطه بهبهان تشکیل دادیم، توافق کردیم که فعلا مشکلات عبور لوله حل شوند زیرا پیمانکار به خاطر همین موانع، کار را متوقف کرده بود ولی اکنون عملیات در حال انجام است.

موحد گفت: آب دیشموک که از همین پروژه می‌باشد هم مورد توجه ویژه قرار گرفت و بنده روز شنبه 3 مهر، از آنجا بازدید داشتم، امکانات به طور کامل در محل بسیج شده و عملیات اجرایی شروع شده و با توان و قدرت پیش می‌رود.

نارضایتی شهروندان در عدم تعیین تکلیف آزادسازی پروژه محور امیرکبیر کاشان/ دلیل تعلل شهرداری چیست؟ 410 پروژه بزرگ و کوچک آبرسانی در سیستان و بلوچستان فعال است

نماینده شهرستان‌‍‌های کهگیلویه، بهمئی، لنده و چرام در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه اکنون نه تنها پروژه‌ تعطیل نداریم، بلکه در مورد پروژه‌ها درصد پیشرفت قابل ملاحظه‌ای نسبت به قبل داریم، ادامه داد: آب حومه‌ غربی، مربوط به کشاورزی است که انتقال آن از رودخانه مارون در حوالی ایدنک بوده و همین پروژه هم در زمان ورود بنده کاملا تعطیل بود و بنده با جلسات متعدد، موفق به افزایش و تخصیص اعتبار آن شدم.

موحد افزود: در این رابطه نیز اعتبار در نظر گرفته شده موجود بوده و در اختیار پیمانکار یعنی شرکت جهاد نصر می‌باشد و تقاضا کرده‌ام که کار را آغاز کنند و همین یکی دو روز قبل هم، در این رابطه پیگیری کردم و پیگیری بنده با این موضوع بود که اگر پیمانکار کارش را آغاز نکند خلع ید می‌شود.

وی تصریح کرد: در مورد فرودگاه دهدشت بحث زیاد بوده و ببینید فرودگاه اعتباری که داشت یک میلیارد بود و سوال این است که چقدر از این اعتبار تخصیص یافت؟ اصلاً کدام فرودگاه با کدام اعتبار؟ به هرحال با یک میلیارد و دو میلیارد تومان نمی‌شود فرودگاه ساخته شود.

موحد با تاکید بر اینکه بنده دنبال پروژه‌هایی هستم که خواست و نیاز اولیه مردم هستند نه پروژه‌هایی که فقط برای مانور دادن باشند و نیمه کاره رها شوند، ادامه داد: پروژه‌ اصلی ایجاد اشتغال بوده و فرودگاهی که بخواهیم سال‌های متمادی اعتبارات زیادی را به آن اختصاص بدهیم و تا چند سال آینده ببینیم آیا فرودگاه می‌شود یا نه جز معطلی مردم، نتیجه‌ای نخواهد داشت.

نماینده شهرستان‌‍‌های کهگیلویه، بهمئی، لنده و چرام در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: آیا بهتر نیست که اعتبارات را تخصیص بدهیم به آب شرب مردم و این موضوع مهم را حل کنیم؟ کدام اولویت دارد؟ اولویت با آب شرب مردم است، آبی که کشاورزی و اشتغال مردم را فراهم می‌کند یا اختصاص اعتبار به فرودگاهی که با یکی دو میلیارد هیچ کاری برای آن پیش نخواهد رفت؟

انتهای پیام/542/ح

source article

دیدگاهتان را بنویسید