پروژه راه‌آهن مبارکه – سفیددشت – شهرکرد سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد

– اخبار استانها –

علیرضا صلواتی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اصفهان، با اشاره به آخرین وضعیت پروژه راه‌آهن مبارکه – سفیددشت – شهرکرد و جزئیات پیشرفت این پروژه اظهار داشت: با توجه به جابه‌جایی و تغییر ایستگاه انتهایی پروژه راه آهن اصفهان- شهرکرد در شهرکرد، طول اولیه این پروژه که 92 کیلومتر بود، اکنون به 89.5 کیلومتر کاهش یافته و فعالیت ایستگاه جدید آغاز شده است.

وی با بیان اینکه این پروژه از پروژه‌های اقتصاد مقاومتی مجموعه شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقلی کشور به شمار می‌رود، افزود: پروژه راه‌آهن اصفهان- شهرکرد که استان چهارمحال و بختیاری را به شبکه سراسری راه‌آهن متصل می‌کند، در سال 1390 در قالب 4 قطعه فعالیت خود را آغاز کرد که تا پیش از این تنها قطعه دوم این پروژه فعال بود.

مجری‌کل طرح‌های زیربنایی استان اصفهان با توضیح پیشینه پروژه راه‌آهن اصفهان- شهرکرد ادامه داد: پس از آن در سال 1398 با هماهنگی و تفاهم‌نامه‌ای که بین سازمان برنامه و بودجه و شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور امضا شد، هر چهار قطعه این پروژه فعال شد و طی دو سال گذشته، با وجود شرایط دشوار مالی،‌ متوقف نشد.

تعیین بهره بردار غیردولتی برای پروژه ریلی اصفهان-اهواز؛ یک گام رو به جلو برای توسعه راه آهن سراسریراه آهن تهران شمال بازگشایی شد

وی با اشاره به آخرین وضعیت پیشرفت این پروژه تصریح کرد: این پروژه در حال حاضر نزدیک به 57 درصد در بخش زیرسازی و در بخش کل ایستگاه‌ها بیش از 7 درصد پیشرفت داشته است.

صلواتی با اشاره به مشکلات سد راه پروژه راه‌آهن اصفهان- شهرکرد بیان کرد: در ایستگاه سفیددشت، 27 درصد رشد داریم که رشد قابل توجهی است و امیدوارم با بهبود شرایط مالی، ‌وضعیت پیشرفت پروژه نیز بهتر شود.

وی با بیان اینکه پروژه راه‌آهن- اصفهان شهرکرد می‌تواند تا یک سال آینده به بهره‌برداری برسد تصریح کرد: پروژه راه‌آهن اصفهان- شهرکرد می‌تواند تا سال آینده به بهره‌برداری برسد مشروط بر آنکه مشکلات مالی آن برطرف شود.

مجری طرح‌های زیربنایی استان اصفهان با اشاره به مشخصات فنی پروژه راه‌آهن اصفهان- شهرکرد افزود: از لحاظ فنی این پروژه شامل 5 ایستگاه است که از ایستگاه حسن‌آباد مبارکه آغاز می‌شود‌؛ البته ایستگاه حسن آباد تنها نیاز دارد که خطوط آن ساخته شود که این موضوع در دستور کار قرار دارد و تنها لازم است 4 ایستگاه دیگر ساخته شود.

وی افزود: با توجه با اختلاف ارتفاع مبدأ و مقصد پروژه، مسیر راه‌آهن از نقاط کوهستانی عبور می‌کند و شامل 15 رشته تونل به طول 6 کیلومتر و 4 پل بزرگ و حدود 400 کالبرت روی آن اجرا می‌شود.

انتهای پیام/163/ ز

source article

دیدگاهتان را بنویسید