پروژه ریلی لرستان از ماه آینده آغاز می شود/ تصویب گامی رو به جلو توسط دولت – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر، فرهاد زیویار وی جمعه شب امروز در حاشیه بازدید از مجتمع راه آهن لرستان در جمع خبرنگاران گفت: امروز از پروژه راه آهن خرم آباد – دورود – بروجرد که یکی از پروژه های مهم زیرساختی استان است بازدید می کنیم.

وی گفت: این پروژه در ردیف پروژه های مصوب سفر رئیس جمهور به لرستان در 19 آذرماه قرار دارد، بنابراین با سایر پروژه ها متفاوت است و هزینه و اعتبار آن بسیار بیشتر از سایر مصوبات سفر است، کما اینکه اعتباری چند هزار نفری است. میلیون تومان برای آن در نظر گرفته شده است». بوده است.

استاندار لرستان با اشاره به پیگیری وزیر راه و شهرسازی برای تکمیل پروژه راه آهن استان گفت: وزیر راه تاکید کرد که این مجموعه در یک برنامه سه ساله دیده شود.

زیویار وی با اشاره به اینکه قرارداد پروژه در سال های گذشته بسته شده بود و نیاز به اصلاح داشت، افزود: این تغییرات در قرارداد مستلزم آن است که شرکت وزارت راه و زیربنایی آن را در اختیار سازمان برنامه و بودجه و شورای فنی قرار دهد. سازمان، که یک فرآیند طولانی است.» ما پیدا کرده ایم و به دنبال رفع موانع اداری در اسرع وقت هستیم.

وی با اشاره به برگزاری جلسات متعدد به منظور اصلاح موارد و موانع مورد نیاز، گفت: تغییرات پیش بینی شده به وزارت راه تحویل و در نهایت مقرر شد در جلسه بعدی شورای فنی سازمان مورد بحث و بررسی قرار گیرد. برنامه و بودجه و در صورت تایید فرآیندهای زیر.

استاندار لرستان راه آهن لرستان را یکی از ابرپروژه های کشور برشمرد و گفت: اعتبارات این پروژه چندین میلیاردی است و از این رو باید اعتبارات و حمایت های مالی مختلف از جمله پالایش نفت انجام شود.

زیویار وی از آغاز پروژه راه آهن لرستان از ماه آینده خبر داد و ادامه داد: اگر مانعی در این زمینه پیدا کنیم به صورت شفاف از طریق رسانه ها اعلام می کنیم.

وی پیشرفت فعلی پروژه راه آهن لرستان را 39 درصد خواند و افزود: طی چند روز آینده توسط شرکت زیرساخت و قرارگاه خاتم مورد بازدید قرار خواهند گرفت.

استاندار لرستان تصریح کرد: در حال حاضر موانعی برای پیشرفت پروژه اداری وجود دارد و این در حالی است که عزم اضلاع چندگانه این مجموعه مانند قرارگاه خاتم، وزارت راه و سازمان برنامه و بودجه در تلاش است تا راه اندازی و تکمیل این پروژه

زیویار وی از اشتغالزایی و درآمدزایی بالای این طرح پس از رفع موانع خبر داد و گفت: اعتبارات آماده تزریق به پروژه است و تنها رفع موانع اجرایی باقی مانده است.

وی احداث راه آهن لرستان را یکی از اقدامات در راستای تحقق شعار سال دانست و گفت: تحقق این پروژه موجب بهسازی راه های کشور شده و نقش بسیار مهمی در توسعه و پیشرفت منطقه دارد. در همان زمان، فرصت های شغلی زیادی ایجاد خواهد شد. ما تمام تلاش خود را برای راه اندازی مجدد پروژه انجام داده ایم.

دیدگاهتان را بنویسید