پروژه های خصوصی فرسایش در خراسان شمالی واگذار می شود – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر، محمدرضا حسین نژاد عصر چهارشنبه در شورای فنی خراسان شمالی که در اتاق جلسات استانداری برگزار شد، اظهار داشت: شرایط عمومی پیمانکاران در کشور یکسان است اما در شرایط خاص مربوط به تخصیص. در مورد وام به نهادهای دولتی، نوع قراردادها باید جامع باشد تا تفاوت کمتری را شاهد باشیم.

استاندار خراسان شمالی درباره صحت نتیجه گیری قرارداد وی با تاکید بر پیمانکاران گفت: برای این امر نیازمند برگزاری دوره های آموزشی برای کارفرمایان و پیمانکاران هستیم تا از قوانین آگاهی کامل داشته باشند که باید توسط مدیریت و سازمان برنامه انجام شود. کوچک استان اجرا خواهد شد.

وی افزود: قانونگذار در مناقصه تبعیضی بین پیمانکاران بومی و غیر بومی ندیده است اما پیمانکاران داخلی باید در مناقصه احتیاط های لازم را انجام دهند.

حسین نژاد برگزاری نشست های تخصصی با دستگاه های اجرایی به ویژه با ادارات مالیاتی، بیمه و صنعت، معدن و تجارت را راهکار مناسبی برای رفع مشکلات حوزه سازمان های پیمانکاری عنوان کرد.

استاندار خراسان شمالی همچنین بر تعیین اهداف پروژه های فرسایشی تاکید کرد و گفت: باید با پیمانکاران متخلف برخورد شود و اگر پیمانکار چون صرفاً پیمانکار بومی است حق تضعیف اعتماد مردم را ندارد.

استاندار خراسان شمالی با تاکید بر اینکه کیفیت مصالح حرف اول را می زند، خاطرنشان کرد: باید به آزمایشگاه ها برای ارائه کار با کیفیت بها داده شود.

دیدگاهتان را بنویسید