پرچم امیرالمومنین (ع) در کاشمر – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهان


خبرگزاری مهر; گروهی از مجلاتشیعیان و دوستداران امیرالمومنین علی (ع) در سراسر جهان سیزدهم رجب را جشن می گیرند و در مراسم مختلف متناسب با فرهنگ خود به مدح و ثنای امیرالمومنین می پردازند و روایات و مناقب ایشان را نقل می کنند.

گزارش زیر توسط اوین علی خبرنگار افتخاری مجله مهر در کاشمر ضبط و روایت شده است. یکی از نکات جالب در عکس های ارسالی اوین علی، تصاویر شهید حاج قاسم سلیمانی، شهید محسن است. حججی و شهید مرتضی مطهری بر دیوار زادگاه امیرالمومنین(ع) در کاشمر است:

جشن میلاد اولین امام شیعیان علی بن ابیطالب علیه السلام روز سه شنبه در سراسر کشمیر با شور مذهبی برگزار شد. هزاران نفر از مسلمانان شیعه در سراسر دره در برنامه های مختلف به مناسبت میلاد داماد پیامبر (ص)یلی الله علیه الف هله) شرکت کرد، شرکت کرد، شرکت کرد.

در این مجال سخنرانان به بیان زندگی حضرت علی (ع) و کمک آن حضرت در حفظ قانون، عدالت و نظام اداری بهتر پرداختند. نعتخوانان حضار نیز مجذوب تلاوت زیبای منقبت شدند.

شیفتگان پیامبر در حاشیه دریاچه دال جمع شدند. جشن میلاد امام علی (ع) بیشتر توسط شیعیان برگزار می شود، اما مسلمانان سنی در جنوب کشمیر نیز جشن میلاد امام علی علی (ع) را برگزار می کنند.

در همین حال، گزارش های مشابهی از سایر مناطق کشمیر گزارش شده است، از جمله: خداوند، .ترگام، کانادا وپور، بار هاروان، هانیبال کاتانوم، ماگام، واترگام واگورا و غیره. در سالروز ولادت حضرت علی (ع)

بزرگترین جشن انجمن شیعیان در سرینگر هامو و کشمیر در امام بارگاہ یادیبل برگزار شد. صدها دانش فرا گرفتن در این برنامه یک روزه جشن ها، مدارس مختلف و معارف علوم اسلامی شرکت کردند. شیعیان مناطق مختلف کشمیر از جمله علمای دینی نیز در این جشن حضور داشتند. برنامه یک روزه شامل ختم قرآن نعتخوانیمناظره و سخنرانی دانشجویان برگزار شد.

همچنین جشن میلاد کعبه توسط هیئت امام خمینی (ره) در کارگیل (لداک) برگزار شد. هزاران نفر، از جمله علما و دانشجویان، یک «راهپیمایی عید» بزرگ ترتیب دادند.

پرچم ولایت امیرالمومنین (ع) در کشمیر

دیدگاهتان را بنویسید