پلیس ارمنستان 180 نفر را بازداشت کرد – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر، معترضان ارمنی روز دوشنبه تظاهرات گسترده ای برگزار کردند و خیابان مرکزی ایروان را بستند و خواستار استعفای نیکول پاشینیان نخست وزیر این کشور شدند.

سه نفر از تظاهرکنندگان به دلیل دخالت پلیس دستگیر شدند. این تظاهرات در اعتراض به وضعیت منطقه قره باغ کوهستانی برگزار شد. اپوزیسیون نیکول پاشینیان را به تلاش برای واگذاری تمام قره باغ کوهستانی به جمهوری آذربایجان متهم کرد.

نخست وزیر ارمنستان ماه گذشته گفت: «جامعه بین المللی از ارمنستان می خواهد که خواسته های خود در قبال قره باغ کوهستانی را کاهش دهد.

تظاهرات در ایروان از 17 آوریل (دو هفته پیش) تقریباً هر روز برگزار شده است.

هزاران نفر روز یکشنبه در ایروان، پایتخت ارمنستان، در اعتراض به امتیاز دهی دولت به جمهوری آذربایجان بر سر منطقه قره باغ کوهستانی تظاهرات کردند.

بر اساس این گزارش، معترضان خواستار استعفای نیکول پاشینیان شدند. تجمع کنندگان همچنین پلاکاردهایی علیه جمهوری آذربایجان در دست داشتند.

اشکان سگاتیلیان، نایب رئیس پارلمان و رهبر اپوزیسیون ارمنستان گفت: «هر گونه وضعیت سیاسی در قره باغ کوهستانی در آذربایجان برای ما غیرقابل قبول است. پاسینان به اعتماد مردم خیانت می کند و باید استعفا دهد.

دیدگاهتان را بنویسید