پنتاگون: ما می خواهیم اوکراین در جنگ پیروز شود – خبرگزاری بیشتر | اخبار ایران و جهانبه نقل از الجزیره، سخنگوی پنتاگون گفت: ما می خواهیم اوکراین در جنگ پیروز شود و روسیه هیچ کنترلی بر هیچ بخشی از اوکراین ندارد.

وی افزود که کمک های دفاعی جدید قدرت نیروهای مسلح اوکراین را افزایش می دهد.

سخنگوی پنتاگون ادامه داد: اوکراینی ها باید برای استفاده از پهپادهای فونیکس آموزش ببینند و ما قصد داریم این کار را انجام دهیم.

پیش از این، جو بایدن پس از گفتگو با زلنسکی، اعلام کرد که 1.3 میلیارد دلار کمک نظامی و اقتصادی اضافی به اوکراین ارائه خواهد کرد و از پهلو گرفتن کشتی های با پرچم روسیه در بنادر ما جلوگیری می کند.

جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا روز پنجشنبه اعلام کرد: ما 800 میلیون دلار کمک نظامی اضافی به اوکراین ارسال خواهیم کرد.

وی گفت: امروز با نخست وزیر اوکراین صحبت کردم. مذاکرات خوبی داشتیم. ما 800 میلیون دلار کمک نظامی اضافی به اوکراین ارائه خواهیم کرد. بسته کمک نظامی به اوکراین شامل توپخانه سنگین و هواپیماهای بدون سرنشین است. با هماهنگی متحدانمان، پهلوگیری کشتی های روسی در بنادر آمریکا را نیز ممنوع کرده است.

جو بایدن در ادامه مدعی شد: شواهد جنایات جنگی روسیه در اوکراین مشهود است! ما اطلاعاتی را با اوکراین به اشتراک می گذاریم تا به او در جنگ کمک کنیم. پوتین در کنترل تمام اوکراین موفق نخواهد شد! پوتین برای شکستن اتحاد شرط بندی کرده بود اما نشد!

وی گفت: ما به ارائه کمک های امنیتی به اوکراین با سرعتی بی سابقه ادامه می دهیم. ما انتقال تجهیزات نظامی از متحدان خود در سراسر جهان به اوکراین را تسهیل می کنیم. من یک لایحه تکمیلی برای ادامه ارسال سلاح به اوکراین به کنگره ارائه خواهم کرد. ایالات متحده مستقیماً به خطوط مقدم سلاح می فرستد.

بایدن افزود: ما همچنین 500 میلیون دلار کمک اقتصادی مستقیم به دولت اوکراین خواهیم داد.

وی گفت: پوتین باید به غیرنظامیان اجازه دهد تا ماریوپل را ترک کنند. هیچ مدرکی مبنی بر اینکه شهر کاملاً در دست روسیه است وجود ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید