پنتاگون: هیچ نشانه ای از کمک نظامی به روسیه وجود نداردبه گزارش ایرنا از اسپوتنیک، کربی شامگاه دوشنبه در نشست خبری گفت: من هیچ نشانه ای مبنی بر دریافت کمک های خارجی (روسیه) از کشور ثالث ندیده ام. هیچ نشانه ای از تلاش روسیه برای استفاده از منابع خارجی سایر دولت ها یا کشورها وجود ندارد.

سخنگوی پنتاگون گفت این کشور هیچ کمکی از سوی چین به روسیه ندیده است.

وی تاکید کرد که مسکو قبل از شروع عملیات خود “مقدار زیادی” سلاح در مرز اوکراین مستقر کرده است.

به گزارش ایرنا، وزیر خزانه داری آمریکا پیشتر گفته بود مواضع چین در قبال روسیه می تواند بر همگرایی اقتصادی این کشور با جهان تأثیر بگذارد.

جانت یلن، وزیر خزانه داری آمریکا که کشورش همواره از اهرم فشار در عرصه بین المللی برای اجرای سیاست خارجی یکجانبه خود استفاده کرده است، به چین هشدار داد که عدم مشارکت این کشور در کمپین تحریم های غرب علیه روسیه می تواند تمایل این کشور برای همکاری با نفوذ پکن را افزایش دهد. .

چین و هند دو کشور بزرگی هستند که هنوز تحریم های تلافی جویانه ای را علیه روسیه به خاطر جنگش در اوکراین اعمال نکرده اند، با این حال یلن گفت که سیاست پکن می تواند عواقب پایداری برای کشوری داشته باشد که به دنبال اختلافات زمینی علیه همسایگانش است.

در 21 فوریه 2022 (2 مارس 1400)، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، بی توجهی غرب به نگرانی های امنیتی مسکو را پذیرفت و استقلال جمهوری های خلق دونتسک و لوهانسک را در منطقه دونباس به رسمیت شناخت.

سه روز بعد، پنجشنبه 24 فوریه 1400، پوتین به اصطلاح “عملیات ویژه” را علیه اوکراین آغاز کرد و تنش بین مسکو و کی یف را به یک رویارویی نظامی تغییر داد. واکنش ها به اقدامات روسیه در جنگ علیه اوکراین همچنان ادامه دارد.

دیدگاهتان را بنویسید