«پنج مصوبه دولت» برای اجرا ابلاغ شد – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیأت وزیران در جلسه 20 بهمن 1392 هیئت دولت در اجرای حکم مندرج در بند 12 قانون مالیات بر ارزش افزوده مصوب 1400 با هدف ایجاد. شفافیت اقتصادی و مالی، جلوگیری از فرار مالیاتی، عادلانه بودن فرآیند مالیاتی و ایجاد سامانه جامع اطلاعاتی در کشور با پیشنهاد وزارت اقتصاد و دارایی برای تعیین حجم معاملات فعالان اقتصادی مستقر در آزاد موافقت شد. تجارت مناطق صنعتی و ویژه اقتصادی به منظور الحاق و ثبت معاملات در نظام مالیاتی.

بر اساس مصوبه محمد مخبر معاون اول رئیس جمهور، فعالان اقتصادی مستقر در مناطق آزاد تجاری و ویژه اقتصادی که حجم معاملات سالانه یا آخرین درآمد نهایی (فروش کالا و خدمات) را در اظهارنامه سال قبل خود در پایان اظهارنامه اعلام کرده بودند. بهمن ماه بیش از 55 میلیارد ریال موظف به عضویت و ثبت معاملات در سامانه مودیان خواهد بود.

در مشارکت مدنی ملاک میزان فروش کالا و خدمات یا درآمد نهایی کلیه شرکا می باشد.

همچنین بر اساس آیین نامه فوق کلیه فعالان اقتصادی مستقر در منطقه آزاد تجاری صنعتی و ویژه اقتصادی، عرضه کنندگان و عرضه کنندگان کالاهای مشمول مالیات بر ارزش افزوده به استثنای سازمان اقتصادی مستقر در منطقه آزاد تجاری با شرایط مندرج در بند 5. فارغ التحصیلان قانون مالیات بر ارزش افزوده از حجم معاملات موظف به رعایت مفاد قانون پایانه و نظام مالیاتی مصوب 1388 می باشند.

ابلاغ تصمیم افزایش سرمایه شرکت ملی صنایع پتروشیمی

هیئت وزیران در جلسه هفدهم بهمن ماه 1700 و در اجرای مفاد بندهای 4 و 16 (م) اساسنامه شرکت ملی صنایع پتروشیمی با پیشنهاد انجمن ملی صنایع پتروشیمی موافقت کرد. وزارت نفت برای افزایش سرمایه شرکت.

بر اساس مصوبه ابلاغی، سرمایه شرکت ملی صنایع پتروشیمی با تقسیم بر 6750 میلیون سهم 10 هزار روپیه از 5 هزار میلیارد ریال به 67.5 تریلیون ریال افزایش می یابد.

همچنین وزارت نفت موظف است در چارچوب مقررات اساسنامه شرکت ملی صنایع پتروشیمی را تنظیم و حداکثر ظرف مدت دو ماه پس از ابلاغ این مصوبه لایحه مربوط را برای تصویب به هیأت وزیران ارائه کند.

مشخصات فنی اصلاح قانون شکار ابلاغ شد

معاون اول رئیس جمهور و آیین نامه اجرایی قانون شکار و شیلات به منظور رفع مغایرت قانونی و لزوم تفکیک پروانه حمل و نگهداری سلاح های شکاری در جلسه 15 بهمن ماه 1393 هیئت وزیران به تصویب خواهد رسید. از پروانه‌های شکار و شکار و نیاز به اخذ مجوز شکار برای برخی استفاده از سلاح‌های شکاری مطابق بند ۲۸ قانون شکار و صید تغییر کرده است.

بر اساس اصلاحیه آیین‌نامه فوق، ایجاد محدودیت‌ها و ممنوعیت‌های موقت در زمان، مکان، تنوع و روش و همچنین شکار و صید در مقیاس کوچک هر ساله بر عهده سازمان محیط زیست خواهد بود. همچنین از شمول این حکم مستثنی است که استثنائات مجوزهای اسلحه شکاری به موجب قوانین و مقررات خاص صادر می شود.

اصلاحیه دولت برای پرداخت هزینه های سخت وزارت نیرو اعلام می شود

مخبر از زمان اجرایی شدن حقوق فوق العاده بالای کارکنان وزارت نیرو از تغییر دولت خبر داد.

هیأت وزیران در یکهزار و هفتصدمین جلسه بهمن ماه سال 1400 با اصلاح آیین نامه مذکور که از تاریخ 8 مهرماه 1395 لازم الاجرا می شود، به منظور جبران کمبود وقت در آیین نامه فوق العاده حق الزحمه کارکنان سازمان موافقت کرد. وزارت نیرو

اصلاح و انتشار آیین نامه انعقاد و انعقاد قراردادهای بین المللی

معاون اول رئیس جمهور همچنین آیین نامه تنظیم و انعقاد معاهدات بین المللی را اصلاح و ابلاغ کرد.

هیأت وزیران در هفدهم بهمن ماه در جلسه هفدهم بهمن ماه، با عنایت به ضرورت هماهنگی بین فعالیت‌های فرهنگی خارجی و ارتقای فعالیت‌های فرهنگی در عرصه بین‌المللی، پیشنهاد اصلاح ماده ۲ اساسنامه به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را داد. . برای تهیه و انعقاد معاهدات بین المللی موضوع انعقاد کنوانسیون های فرهنگی در صحنه بین المللی را تصویب کرد.

طبق اصلاحیه اساسنامه، سازمان در مورد معاهدات فرهنگی و هر سندی که به همکاری فرهنگی، هنری، مذهبی، تبلیغی و برادرانه با دولت ها و مؤسسات خارجی مربوط باشد، مورد مشورت قرار می گیرد. فرهنگ و ارتباطات اسلامی قبل از تایید نهایی وزارت امور خارجه.

دیدگاهتان را بنویسید