پهلوگیری ۵۵۰ فروند کشتی ‌‌در بزرگ‌ترین بندر تجاری ایران/ ۵۶۴ هزار TEU کانتینر تخلیه و بارگیری شد

6107a0e6c31f9_2021-08-02_12-08 مدیر کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان گفت: طی چهار ماهه نخست سال‌جاری حدود ۵۶۴ هزار TEU کانتینر در بندر شهید رجایی تخلیه و بارگیری انجام شده که در همسنجی با مدت مشابه سال قبل، رشد ۱۶ درصدی عملیات به ثبت رسیده است.

علیرضا محمدی‌ کرجی‌ ران در تشریح فعالیت چهار ماهه بندر شهید رجایی در حوزه کانتینری اظهارداشت: از ابتدای سال جاری تا پایان تیرماه، در مجموع 563 هزار و 908 ، TEU عملیات تخلیه و بارگیری در بندر شهید رجایی صورت گرفته است.

وی افزود: از این میزان عملیات تخلیه و بارگیری 268هزار و 958 هزار TEU در ترمینال شماره 1 کانتینری این بندر و 294هزار و 950 هزار TEU در ترمینال شماره دو به ثبت رسیده که در همسنجی با مدت مشابه سال قبل آمارها رشد 16 درصدی را نشان می‌دهند.

مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی گفت: از ابتدای امسال تا کنون 550 فروند کشتی کانتینری در اسکله اختصاصی این بندر پهلودهی شده است.

وی خاطرنشان کرد: علیرغم شرایط متاثر از دلتا ویروس و قرارگرفتن در پیک پنجم کرونا با تمهیدات اندیشیده و رعایت دقیق الزامات بهداشتی و مراقبتی و همچنین استقرار و نظارت دستگاه‌های متولی، فعالیت در تمام اسکله‌های بندرشهید رجایی بی وقفه و همچون گذشته به شکل 24 ساعته ادامه دارد.

محمدی گفت: بندر شهید رجایی بعنوان بزرگترین بندر کانتینری کشور با ظرفیت سالانه 6,3 میلیون TEU یکی از بنادر مهم منطقه بشمار می‌آید که با بهره برداری کامل از فاز سوم پایانه کانتینری که بخشی از آن در 24 تیرماه سال جاری در ارتباط تصویری با رئیس جمهور به بهره برداری رسید و همچنین اتمام دیگر بخش‌های این فاز به ظرفیت 8,5 میلیون TEU در سال دست خواهد یافت.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید