پوتین تحریم‌های روسیه علیه غرب را اعلام کرد/ آتش‌بس روسیه در ماریوپل/ سازمان ملل: ۳۱۰۰ غیرنظامی در اوکراین کشته شدند – تابناک


اعلام تحریم های روسیه علیه غرب به دستور پوتین

درخشش بین المللی: شصت و نهمین روز تهاجم روسیه به اوکراین به دستور رئیس جمهور ولادیمیر پوتین به پایان رسید. تهاجمی که منجر به اتفاقات زیادی شده است که منجر به تحریم های گسترده علیه روسیه از سوی بلوک غرب شده است و هیچ چشم انداز روشنی برای پایان دادن به آن وجود ندارد.

روسیه: نیروهای اوکراینی در بیمارستان ها و مدارس مستقر شدند

1401/02/13 – 16:58

یک مقام ارشد وزارت دفاع روسیه شبه‌نظامیان اوکراینی را متهم کرد که در طول درگیری‌ها در مدارس و بیمارستان روانی مخفی شده‌اند.

به نقل از ریانووستی، میخائیل میزینتسف، رئیس مرکز کنترل دفاع ملی فدراسیون روسیه گفت: شبه نظامیان اوکراینی از مواضع خود در مدارس و همچنین در بیمارستان روانی حمایت کردند.

این مقام ارشد وزارت دفاع روسیه اظهار داشت که نیروهای ملی‌گرای اوکراینی در یک ساختمان متعلق به یک بیمارستان روان‌پزشکی منطقه‌ای در روستای بارونکوف در منطقه خارکف موضع قوی گرفتند و غیرنظامیان را مجبور به ورود به زیرزمین ساختمان کردند.

وی در ادامه گفت: ارتش اوکراین در ساختمان‌های مراکز آموزشی مختلف در شهرهای دنیپرو، نیکولایف، کراماتورسک و اسلاویانسک مواضع جنگی مستقر کرده و در آن‌ها خودروهای زرهی، توپخانه و راکت‌انداز مستقر کرده است.

اتحادیه اروپا برای قطع گاز روسیه آماده می شود

1401/02/13 – 16:57

اتحادیه اروپا اعلام کرده است که برای روبل وارداتی از روسیه پرداخت نخواهد کرد و به اعضای خود هشدار داده است که برای کاهش احتمالی گاز روسیه آماده باشند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، کمیسیون اروپا امروز (سه شنبه) بسته جدیدی از تحریم ها علیه روسیه را به اعضای خود ارائه خواهد کرد که شامل تحریم نفت روسیه می شود.

اما وزرای انرژی و محیط زیست اتحادیه اروپا روز دوشنبه به موضوع بزرگتر و پیچیده تر گاز طبیعی روسیه پرداختند. چندین کشور، از جمله آلمان، بزرگترین اقتصاد اروپا، به شدت به گاز روسیه متکی هستند.

مسکو از خریداران گاز در کشورهای «غیر دوست»، از جمله اعضای اتحادیه اروپا، خواسته است که قیمت گاز را به روبل بپردازند، اقدامی برای اجتناب از تحریم‌های مالی غرب علیه بانک مرکزی روسیه. گاز لهستان و بلغارستان پس از خودداری از پرداخت هزینه گاز به روبل قطع شد.

اتحادیه اروپا گفته است که از دو کشور حمایت می کند و گاز را ذخیره می کند تا برای نقطه قطع احتمالی آماده شود.

کمیسر انرژی اروپا همچنین گفت که هیچ یک از شرکت های اروپایی قصد همکاری با تغییرات پوتین در نحوه پرداخت گاز را ندارند.

سازمان ملل: 3100 غیرنظامی در اوکراین کشته شدند

1401/02/13 – 16:55

دفتر کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد می گوید از زمان آغاز حمله روسیه به اوکراین در اواخر فوریه، بیش از 3000 غیرنظامی در اوکراین کشته شده اند.

به گزارش گاردین، کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل بدون نام بردن و یا مقصر دانستن کسی گفت که بیش از 3153 قربانی جنگ در اوکراین بر اثر مواد منفجره قوی مانند موشک و حملات هوایی کشته شده اند.

این دفتر همچنین گفت که به دلیل دسترسی به اطلاعات و درگیری های جاری در بخش هایی از اوکراین، تعداد واقعی تلفات غیرنظامیان در اوکراین می تواند به طور قابل توجهی بیشتر باشد.

روسیه در ماریوپل آتش بس اعلام کرد

1401/02/13 – 16:53

به گزارش شبکه خبری راشاتودی، روسیه آتش بس یک جانبه در شهر بندری ماریوپل اعلام کرده است تا غیرنظامیان باقیمانده را ترک کنند.

راشاتودی در توییتر خود نوشت: ارتش روسیه در تلاش با سازمان ملل و کمیته بین المللی صلیب سرخ برای تخلیه غیرنظامیان از مجتمع صنعتی آزوفستال در شهر ماریوپول اوکراین، آتش بس یکجانبه اعلام کرده است.

پیش از این، در 7 می 1401، سازمان ملل متحد اعلام کرد که روسیه با مشارکت صلیب سرخ در خروج غیرنظامیان از کارخانه Mariupol Azofestal در اوکراین موافقت کرده است.

مسکو: زلنسکی به دنبال توافق صلح نیست

دیمیتری مدودف، معاون رئیس شورای امنیت روسیه امروز (سه شنبه) به طعنه گفت که ولودیمیر زلینسکی، رئیس جمهور اوکراین نیازی به توافق صلح ندارد، زیرا صلح پایان زندگی اوست.

به گزارش خبرگزاری روسی تاس، مدودف در کانال تلگرامی خود با اشاره به وابستگی کی یف به غرب برای ادامه جنگ با روسیه نوشت: «زلنسکی نیازی به معاهده صلح ندارد. برای او صلح پایان است».

وی ادامه داد که زلنسکی همچنان مشتاق سلاح و پول غرب است و از نگرانی های مردم اوکراین تقلید می کند.

زلنسکی در آینده به گدایی پول و سلاح از غرب ادامه خواهد داد تا ثابت کند که هنوز در خطر است و امید جهان آزاد است و این آخرین پناهگاه دموکراسی اروپایی در اروپا است. ، “او گفت. این خرس است با ژاکت نخی که می خواهد آن را پاره کند.

اعلام تحریم های روسیه علیه غرب به دستور پوتین

دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین امروز اعلام کرد که ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه اقدامات تلافی جویانه اقتصادی را در ارتباط با اقدامات غیردوستانه برخی کشورهای خارجی امضا کرده است.

در فرمان اجرایی پوتین آمده است که رئیس جمهور روسیه به کابینه دستور داده است تا ظرف 10 روز فهرستی از افرادی را که مشمول تحریم های تلافی جویانه علیه روسیه هستند، تهیه کند.

با دستور رئیس جمهور روسیه، مقامات روسی از تجارت با شرکت ها و افراد مشمول تحریم های تلافی جویانه علیه فدراسیون روسیه منع شدند.

بر اساس این فرمان، صادرات محصولات و مواد اولیه تولید شده در روسیه به خارج از فدراسیون روسیه در صورتی که این محصولات به نفع افراد تحریم شده باشد، ممنوع است.

بر اساس این گزارش، شرکت‌ها و اشخاصی که مشمول تحریم‌های تلافی‌جویانه هستند، از انجام تعهدات خود در قبال تداوم معاملات و تسریع در انجام معاملات مالی ممانعت می‌شود.

پاپ: پوتین به زودی به جنگ با اوکراین پایان خواهد داد

پاپ فرانسیس به روزنامه ایتالیایی Corriere della Sera گفت که ویکتور اوربان نخست وزیر مجارستان به ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه گفته است که قصد دارد در 9 مه با ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه دیدار کند تا پیروزی اتحاد جماهیر شوروی را جشن بگیرد. آلمان نازی برای پایان دادن به جنگ در اوکراین. . .

پاپ ابراز امیدواری کرد که این اتفاق بیفتد. وی به تشدید تنش ها نه تنها در دونباس بلکه در کریمه و اودسا اشاره کرد و گفت که اوکراین نیز بندر خود در دریای سیاه را از دست می دهد.

رهبر کاتولیک های جهان ابراز نگرانی کرد که قصد کافی برای برقراری صلح وجود ندارد. او گفت: «این بدبینانه است، اما ما باید هر کاری که می توانیم برای پایان دادن به جنگ انجام دهیم.

پاپ فرانسیس همچنین گفت که در حال حاضر به کیف نمی رود. او نمایندگانی را به اوکراین فرستاد. اما او نیاز فوری به سفر به مسکو را می بیند.

دیدگاهتان را بنویسید