پیامدهای نامطلوب تحمیل تصمیمات تولیدی / تعرفه واردات خودرو – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانمصطفی طالقانی گفت: گفتن درباره اطلاع رسانی بند با خبرنگار مهر s: در تبصره ششم قانون بودجه سال 1401 کل کشور که کلیه ماشین آلات و تجهیزات تولیدی، صنعتی، معدنی، کشاورزی، مشمول پرداخت ورودیه هستند، آمده است: یکی از پایه های اقتصاد مقاومتی

سر: نکته: مدیرعامل انجمن صادرکنندگان خدمات صنعتی، معدنی و مهندسی گفت. ماشین آلات و تجهیزات ذکر شده جزوه: آنها ابزار اصلی خط تولید هستند، جنبه تجاری ندارند، بنابراین اعمال عوارض واردات بر آنها تبعات منفی بر تولید داخلی دارد.

او اضافه کرد. این موضوع در شرایطی است که عوارض و عوارض گمرکی 6 برابر شده که در نتیجه آن 4200 درام حذف شده است، همانطور که هزینه های بالای حمل و نقل مواد اولیه کم است. اثر: تحریم های خارجی قطع کاهش شدید ارزش پول ملی قدرت رقابتی تولیدکنندگان داخلی را نسبت به رقبای خارجی سلب کرده است. سو: افزایش بالای تولید در قیمت تمام شده محصولات داخلی و از دست دادن مزیت های رقابتی آنها در بازارهای جهانی نیز تهدیدی جدی برای توسعه صادرات کشور است.

رئیس انجمن صادرکنندگان خدمات صنعتی، معدنی و مهندسی یادآور شد. دولت از یک سو با افزایش بیش از 50 درصدی ارزش دستمزدها با افزایش نرخ ارز گمرکی، امتیاز گمرکی ماشین‌های تولیدی را لغو کرد. از سوی دیگر، در واقع به اطلاع کارخانه ها، انجام داد.

وی تاکید کرد. این اقدام با منافع مصرف کنندگان در تضاد است، بازار داخلی را نیز تحت تأثیر قرار می دهد». اثر: این کار را به گونه ای انجام می دهد که در شرایط گرانی کالای تولیدی، مصرف کننده داخلی از پیامدهای افزایش هزینه ها دور نباشد.

طالقانی گفت: انجمن به همراه ساختارهای ذیربط به تبعات جبران ناپذیر قانون مذکور اشاره کرده و خواستار توقف اجرای نقطه آگاهی شدند.

توسط مهر، بر اساس بند (ایکس) ماده 119 قانون گمرک، تولید، صنعت، معدن، ماشین آلات و تجهیزات کشاورزی از پرداخت حقوق ورودی معاف است اما این امتیاز در بودجه امسال لغو شده است.

دیدگاهتان را بنویسید