پیام پادشاه عربستان برای رئیس جمهور الجزایر

– اخبار بین الملل –

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از الخلیج الجدید،«ملک سلمان بن عبدالعزیز» پادشاه عربستان در رابطه با روابط تاریخی بین دو کشور عربستان و الجزائر و راه‌های تقویت همکاری مشترک، پیامی شفاهی به «عبدالمجید تبون» رئیس جمهور الجزایر ارسال کرد.

این پیام توسط شاهزاده «فیصل بن فرحان» وزیر امور خارجه عربستان سعودی، در استقبال تبون از وی روز سه شنبه، در کاخ ریاست جمهوری در پایتخت الجزایر منتقل شد.

به گزارش خبرگزاری عربستان سعودی ( واس) در جریان این استقبال روابط تاریخی دو کشور و و راههای توسعه آنها در همه زمینه‌ها مورد بررسی قرار گرفت.

دو طرف در مورد افزایش همکاری‌های مشترک در بسیاری از جنبه‌ها، از جمله همکاری‌های سیاسی دو جانبه که از امنیت و ثبات منطقه حمایت می‌کند و همچنین بر بحث در مورد آخرین رویدادهای منطقه‌ای و بین‌المللی و موضوعات مورد علاقه مشترک، گفت‌وگو و تبادل نظر کردند.

وزیر امور خارجه عربستان سعودی روز سه شنبه در سفری رسمی وارد الجزایر شد و در فرودگاه «هواری بومدین» ، توسط « رمطان لعمامره» همتای الجزایری خود مورد استقبال قرار گرفت.

دو وزیر همچنین آخرین رویدادهای منطقه‌ای و بین‌المللی را مورد بحث قرار دادند.

پیش از این وزارت خارجه عربستان در بیانیه‌ای نسبت به تحولات روابط بین مراکش و الجزایر ابراز تاسف کرد و از دو کشور خواست برای ایجاد راه‌حل‌هایی جهت مسائل اختلاف برانگیز زبان مذاکره و دیپلماسی را در پیش بگیرند.

انتهای پیام/

source article

دیدگاهتان را بنویسید