پیروزی اراده آدولف هیتلر / آخرین ساعات نبرد استالینگراد / شیر و گونه های پسر صدام حسین / آتوروس شیمن، ماشین غول پیکر روسی / گوشه ای از اسنودونیا – تابناکبسته ویدیویی “براق” مجموعه ای از ویدئوها در مورد رویدادهای سیاسی، عمدتا بر اساس گزارش ها و تحلیل ها، و همچنین موضوعات فرهنگی، اقتصادی و دیگر موضوعاتی که ممکن است از دست داده باشید. دیدگاهی جدید و متفاوت از آنچه در این زمینه می توان آموخت.

پیروزی اراده آدولف هیتلر

30 ژانویه 1933 مصادف با آغاز صدراعظم دیکتاتور نژادپرست آلمان آدولف هیتلر بود. هیلتر یکی از قدرتمندترین ابزارهای تبلیغاتی تاریخ را داشت و الگویی برای رقبا در عرصه تبلیغات به شمار می رفت. «Triumph des Willens/Triumph of the Will» یکی از اولین فیلم های بلندی است که کارکرد تبلیغاتی به معنای واقعی کلمه دارد. این فیلم 114 دقیقه ای توسط لنی ریفنشتال درباره چهار روز کنگره حزب نازی در نورنبرگ در سال 1934 ساخته شد و در سال 1935 اکران شد. با نگاهی به پیروزی اراده، شناخت جریان های نژادپرستانه که نماد امروز صهیونیست ها هستند بسیار مهم است. این مستند را می توانید برای اولین بار در «تابانک» با زیرنویس دقیق تماشا کنید. شایان ذکر است که بخشی از این فیلم در نسخه اصلی صدا ندارد که طبیعتا در این نسخه با زیرنویس نیز همین مشکل وجود دارد.

آخرین ساعات نبرد استالینگراد

نبرد استالینگراد یکی از نبردهای سرنوشت ساز جنگ جهانی دوم بود. اکنون می توانید تصاویری از آخرین ساعات نبرد استالینگراد را مشاهده کنید، زمانی که نیروهای شوروی لشکر 6 آلمان را به فرماندهی دریاسالار بزرگ پاولوس شکست داده و به تصرف خود درآوردند. هیتلر که به نیروهایش اجازه تسلیم و عقب نشینی نمی داد، عملاً آنها را به نابودی محکوم کرد. او با اشاره به اینکه ژنرال های آلمانی تسلیم نمی شوند، به پائولوس دستور داد در صورت دستگیری خودکشی کند. اما پاولوس سرانجام تسلیم شد و روسیه در این نبرد 24 ژنرال آلمانی را اسیر کرد و شعار رادیوهای آلمانی را شکست. در این ویدیو آخرین شات های ارتش سرخ و لحظه تسلیم نیروهای آلمانی را تماشا کنید. پایان یکی از بزرگترین نبردهای تاریخ جنگ. در «تابانک» برای اولین بار با زیرنویس فارسی تماشا می کنید.

شیر و یوزپلنگ پسر صدام حسین

اودی صدام حسین پسر ارشد صدام حسین بود. او سردبیر روزنامه عراقی «بابل» و مدتی رئیس کمیته المپیک عراق بود و به اعمال عجیب و تنبیه های عجیبش برای ناکامی های ورزشکاران عراقی شهرت داشت. او به وحشیگری و خشونت جنسی معروف بود و جنایات زیادی مرتکب شد و به دلیل این رفتار نیز هدف سوءقصد قرار گرفت و از ناحیه پا آسیب جدی دید. در طول حمله آمریکا به عراق، اودی صدام در فهرست افراد تحت تعقیب دولت آمریکا بود تا اینکه در 22 ژوئیه 2003، زمانی که نیروهای آمریکایی به مخفیگاه آنها در موصل حمله کردند، کشته شد. اودی در دوران دیکتاتوری صدام حسین زندگی سلطنتی داشت و یکی از مشاغل او نگهداری از گروهی از شیرها و شکارچیان در ویلاش بود. تصاویری از این شیرها و یوزپلنگ ها را مشاهده می کنید که پسر صدام در مقابل غذا و گرسنگی مردم عراق در عصر نفت، بشقاب پر از گوشت به آنها می دهد.

اتوروس شیمان، غول خودروسازی روسی

“Avtoros Shaman 8 x 8” یک ATV غول پیکر تولید شده توسط شرکت روسی Avtoros است. این خودرو دارای موتور چهار سیلندر دیزلی است و برای انواع جاده ها و آفرودها مناسب است. در این ویدیو با این دستگاه بزرگ بیشتر آشنا می شوید و سپس مشخصات و ویژگی های دستگاه را خواهید دید.

گوشه ای از اسنودونیا

“Snowdonia” یک فضای سبز در شمال ولز و یک پارک ملی با مساحت 2130 کیلومتر مربع است. گوشه ای از طبیعت زیبای اسنودونیا را با فرمت 4K در تابناک مشاهده می کنید.

دیدگاهتان را بنویسید