پیروزی اراده آدولف هیتلر / آخرین ساعات نبرد استالینگراد / شیر و یوزپلنگ پسر صدام حسین / اتوروس شیمن، ماشین غول پیکر روسی / گوشه ای از اسنودونیا – تابناکبسته ویدیویی “تابناک” مجموعه ای از ویدیوها در مورد رویدادهای سیاسی، عمدتاً بر اساس گزارش ها و تحلیل ها، و ویدیوهایی در مورد سایر موضوعات فرهنگی، اقتصادی و موارد دیگر که ممکن است از دست داده باشید. دیدگاهی جدید و متفاوت از آنچه در این زمینه می توان آموخت.

پیروزی اراده آدولف هیتلر

30 ژانویه 1933 مصادف با آغاز صدارت آدولف هیتلر، دیکتاتور نژادپرست آلمان بود. هیلتر یکی از قدرتمندترین ابزارهای تبلیغاتی تاریخ را داشت و الگویی برای رقبای تبلیغاتی به حساب می آمد! «Triumph des Willens/Triumph of the Will» یکی از اولین فیلم های بلندی است که کارکرد تبلیغاتی به معنای واقعی کلمه داشت. این فیلم 114 دقیقه ای توسط لنی ریفنشتال درباره چهار روز کنگره حزب نازی در نورنبرگ در سال 1934 ساخته شده و در سال 1935 اکران شده است. تماشای پیروزی اراده برای شناخت جریان های نژادپرستانه ای که امروز نماد صهیونیست ها هستند بسیار مهم است. این مستند را می توانید برای اولین بار با زیرنویس صحیح در «تابناک» تماشا کنید. لازم به ذکر است که بخشی از این فیلم در نسخه اصلی صدا ندارد که البته در این نسخه زیرنویس نیز همین مشکل وجود دارد.

آخرین ساعات نبرد استالینگراد

نبرد استالینگراد یکی از نبردهای سرنوشت ساز جنگ جهانی دوم بود. اکنون می توانید تصاویری از آخرین ساعات نبرد استالینگراد را مشاهده کنید که در آن نیروهای اتحاد جماهیر شوروی لشکر 6 آلمان را به فرماندهی دریاسالار بزرگ پاولوس شکست داده و اسیر کردند. هیتلر که به نیروهایش اجازه تسلیم شدن و عقب نشینی نمی داد، عملاً آنها را به نابودی محکوم کرده بود. وی خاطرنشان کرد که ژنرال های آلمانی تسلیم نخواهند شد و به پائولوس دستور داد در صورت تهدید به دستگیری خودکشی کند. اما پاولوس سرانجام تسلیم شد و روسیه در این نبرد 24 ژنرال آلمانی را اسیر کرد و شعار رادیوهای آلمانی را شکست. آخرین شات های ارتش سرخ و لحظه تسلیم سربازان آلمانی را در این ویدئو ببینید. پایانی بر یکی از بزرگترین نبردهای تاریخ جنگ. در «تابناک» برای اولین بار با زیرنویس فارسی تماشا می کنید.

شیر و یوزپلنگ پسر صدام حسین

اودی صدام حسین پسر ارشد صدام حسین بود. او سردبیر روزنامه بابل عراق و مدتی رئیس کمیته المپیک عراق بود و اقدامات عجیب و تنبیه های عجیب او برای ناکامی ورزشکاران عراقی زبانزد بود. او که به وحشیگری و تجاوز جنسی معروف بود، مرتکب جنایات زیادی شد و به دلیل این رفتار، هدف قتل نیز قرار گرفت و از ناحیه پا آسیب جدی دید. در طول حمله آمریکا به عراق، اودی صدام در فهرست افراد تحت تعقیب دولت آمریکا بود تا اینکه در 22 ژوئیه 2003 هنگامی که نیروهای آمریکایی به مخفیگاه آنها در موصل حمله کردند کشته شد. اودی در دوران دیکتاتوری صدام حسین یک زندگی سلطنتی داشت و یکی از تفریحات او نگهداری از شیر و یوزپلنگ در ویلاش بود. تصاویر این شیرها و یوزپلنگ ها را مشاهده می کنید که پسر صدام در عصر نفت در برابر غذا و گرسنگی مردم عراق یک ظرف پر از گوشت به آنها می دهد.

اتوروس شیمان، غول خودروسازی روسی

“Avtoros Shaman 8 x 8” یک ATV غول پیکر است که توسط شرکت روسی Avtoros ساخته شده است. این خودرو دارای موتور چهار سیلندر دیزلی بوده و برای هر نوع جاده و زمین مناسب است. در این ویدیو با این خودروی عظیم الجثه بیشتر آشنا می شوید و مشخصات و امکانات خودرو را مشاهده می کنید.

گوشه ای از اسنودونیا

«اسنودونیا» منطقه ای سرسبز در شمال ولز و پارکی ملی به وسعت ۲۱۳۰ کیلومتر مربع است. گوشه ای از طبیعت زیبای اسنودونیا را با فرمت 4K در تابناک مشاهده می کنید.

دیدگاهتان را بنویسید