پیروزی اسیر فلسطینی پس از 113 روز اعتصاب غذا

– اخبار بین الملل –

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از المنار، «مقداد القواسمی» اسیر فلسطینی که به مدت 113 روز در زندان رژیم صهیونیستی در اعتصاب غذا به سر می‌برد، از پایان اعتصاب غذای خود خبر داد.

بر اساس این گزارش، دادگاه رژیم صهیونیستی با درخواست «القواسمی» مبنی بر آزادی او در ماه فوریه موافقت کرد و او به اعتصاب غذای طولانی مدت خود پایان داد.

«ایمان بدر» مادر القواسمه گفت: پسرم وارد نبرد بسیار سختی شد و موفق شد در این نبرد پیروز شود. او قول آزادی را گرفت و همین کافی است که به تنهایی در برابر صهیونیست‌ها ایستاد.

پس از عملیات موسوم به «تونل آزادی» که به فرار شش اسیر فلسطینی از زندان فوق امنیتی «جلبوع» انجامید، این رژیم اقدامات سخت‌گیرانه‌ای علیه اسرای فلسطینی اعمال کرد. اسرای فلسطینی در اعتراض به این اقدامات دست به اعتصاب غذا زدند.

این اسیران عبارتند از «کاید الفسفوس»، «مقداد القواسمه»، «علاء الاعرج»، «هشام ابوهواش»، «شادی ابوعکر» و «عیاد الهریمی».

این اسیران از اوضاع جسمانی مناسبی برخوردار نیستند به ویژه که برخی از آنها از جمله «الفسفوس و القواسمی» بیش از 100 روز است در اعتصاب غذا هستند.

کمیته عالی رسیدگی به امور اسرای حماس روز دوشنبه گذشته اعلام کرد که یک برنامه مبارزه ای برای حمایت از اسیران فلسطینی که اعتصاب غذا کرده اند آغاز می شود.

حماس و جهاد اسلامی هدرباره پیامدهای خطرناک ادامه بازداشت اداری فلسطینیان به‌ویژه کسانی که دست به اعتصاب غذا زده‌اند هشدار داده و تاکید کردند که زندگی اسرا خط قرمز است و اگر اسرائیل از این خط قرمز عبور کند گروه‌های فلسطنی از هرگونه توافقی که قبلا با این رژیم داشته‌اند، خارج خواهند شد.

هشدار حماس و جهاد اسلامی به اسرائیل درباره اسرای فلسطینی

انتهای پیام/

source article

دیدگاهتان را بنویسید